Strona główna 0_Slider 200 tysięcy rocznie na dyrektorskie płace w MZN

200 tysięcy rocznie na dyrektorskie płace w MZN

15

Z początkiem grudnia były wiceprezydent Świdnicy objął stanowisko dyrektora Miejskiego Zarządu Nieruchomości. Utworzone zostało też stanowisko zastępcy dyrektora, które objęła dotychczasowa szefowa MZN, Maria Florczak. Jak miejscy urzędnicy uzasadniają decyzję o powołaniu zastępcy oraz jakie wynagrodzenie otrzymywać będzie dyrektorska kadra?

Marek Suwalski zamienił stanowisko w magistracie na posadę dyrektora w MZN

Obowiązki dyrektora zostały powierzone byłemu wiceprezydentowi Markowi Suwalskiemu 1 grudnia. Jak wówczas tłumaczono, jego głównym zadaniem będzie przekształcenie zakładu budżetowego MZN w spółkę prawa handlowego. –  Marek Suwalski ma też zająć się redukcją zadłużenia czynszowego w mieszkaniach i lokalach użytkowych należących do miasta – wyjaśniała Magdalena Dzwonkowska ze świdnickiego magistratu. Jak już wcześniej informowaliśmy, długi świdniczan za niepłacony czynsz i media, łącznie z odsetkami na koniec czerwca tego roku wyniosły ponad 28,6 miliona złotych. Dłużnikiem jest także Miejski Zarząd Nieruchomości, który jest winien wspólnotom mieszkaniowym ponad 2,3 miliona złotych.

Wraz z powołaniem nowego szefa MZN, dotychczasowa dyrektor, Maria Florczak objęła stanowisko zastępcy dyrektora, zajmując się zarządzaniem wspólnotami mieszkaniowymi i rozliczeniami czynszowymi pomiędzy gminą, a członkami wspólnot. – Powołanie zastępcy dyrektora w MZN było spowodowane aktualnymi potrzebami kadrowymi w Miejskim Zarządzie Nieruchomości i nowymi zadaniami, w tym przede wszystkim przekształceniem zakładu budżetowego w spółkę prawa handlowego – dodaje Dzwonkowska.

Jaką pensję otrzymają Suwalski i Florczak? – Wynagrodzenie za pracę obecnego dyrektora MZN wynosi 9.560,00 zł brutto miesięcznie, w tym: 1) wynagrodzenie zasadnicze w wysokości 6.300,00 zł, 2) dodatek funkcyjny w wysokości 2.000,00 zł, 3) dodatek za wieloletnią pracę w wysokości 20% miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego w wysokości 1.260,00 zł – wylicza rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Świdnicy. Dodaje przy tym, że  wynagrodzenie za pracę obecnego dyrektora MZN jest w takiej samej wysokości, jakie otrzymywał poprzedni dyrektor MZN.

Wynagrodzenie za pracę zastępcy dyrektora MZN wynosi 7.480,00zł. brutto miesięcznie, w tym: a) wynagrodzenie zasadnicze w wysokości 5.400,00zł; b) dodatek funkcyjny w wysokości 1.000,00zł; c) dodatek za wieloletnią pracę w wysokości 20% miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego, w kwocie 1.080,00 zł – tłumaczy Dzwonkowska. – Wysokość wynagrodzenia na w/w stanowiskach jest ustalana na podstawie zarządzenia nr 0152-57/09 Prezydenta Miasta Świdnicy z dnia 05 czerwca 2009 r. w sprawie maksymalnego miesięcznego wynagrodzenia dla kierowników i zastępców kierowników miejskich jednostek organizacyjnych – dodaje.

Michał Nadolski
nadolski@swidnica24.pl

 • medyk

  Ten przykład jest całą prawdą o podejściu BMS do wydawania publicznych pieniędzy. Pokazuje też jak grupa dzieciaków bawi się za nasze pieniądze.

 • henryk

  MZN jako zakład budżetowy nie może zarządzać wspólnotami mieszkaniowymi.W 2003 r. Wojewoda Dolnośląski rozstrzygnięciem nadzorczym stwierdził nieważność przepisu statutu MZN,który pozwalał na taki zarząd.Miasto wniosło skargę kasacyjną do NSA,który przyznał rację wojewodzie.Jednak beton nadal obstaje przy swoim.

  • Marcel

   A gdzie zarządza mzn “wspolnotami mieszkaniowymi”? Proszę taką wspólnotę wymienić z dokładnego adresu? Nikt normalny czytaj taki który ma mieszkanie na własność nie oddał by w zarząd nieruchomości do mzn bo wszyscy wiedzą że tam nic nie działa Więc pytam jeszcze raz którą wspólnotą zarządza mzn?

   • ono

    Wspólnota przy ul. Żeromskiego 4

    • nmisiek

     Czy MZN jest tam zarządem powierzonym czy jedynie administratorem?

  • nmisiek

   Sądzę, że powinni napisać o administrowaniu, nie zaś o zarządzaniu, wspólnotami. Zazwyczaj wspólnota ma zarząd wybrany spośród właścicieli. Brak jej jednak fachowej “ręki” zdolnej do przebrnięcia w gąszczu przepisów, stąd najmują administratora do tych prac. Bywa zarząd powierzony ale zapewne mzn nim nie jest.

 • Marcel

  To jest gaszenie pożaru szklanką wody. Na lokalach komunalnych i socjalnych pod zarządem mzn zalegają abnegaci i “potrzebujący” z dlugami czynszowymi po 50,60,70 tysięcy złotych ci ludzie są kompletnie nie “ściagalni” więc nie rozumiem na co miasto czeka ? W kolejce stoją rzesze ludzi chętnych płacić czynsz. Za to trzeba się brać w pierwszej kolejności!

 • nmisiek

  To ja teraz już nie wiem, czy dla p. Marii Florczak to awans czy degradacja. Bo albo pani M. Florczak była dobrym dyrektorem i powinna pozostać na stanowisku, albo złym i należało ją zwolnić. Z płacy wynika, że degradacja.
  Jak dobremu dyrektorowi dołożono nowych zadań i uznano, że potrzebna mu pomoc, to pan Suwalski mógł zostać takim zastępcą. Nie zaś na odwrót.

  • Nie usuwajcie konta!

   Dokładnie o tym samym chciałem napisać.

 • Waldi

  Świdnica to hojne miasto. Jak widać po zarobkach urzędników. A co? Można? Można.

 • Wynalazca Diodak

  A tam nie będzie przypadkowo zarządu i rady nadzorczej? no przeciez “chłopaków po 70-tce i 80-tce” z SLD gdzieś trzeba ulokować i jest już okazja do skoku na kasę !

  • henryk

   To pewne,że jak MZN będzie spółką, wybrana zostanie rada nadzorcza bo swoich trzeba gdzieś obsadzić.Najbardziej ekonomicznym byłaby likwidacja MZN,a lokalami komunalnymi zarządzać mogą spółki cywilne które zrobią to o wiele taniej.

   • Krzysztof

    Kto miałby być wspólnikiem takiej spółki cywilnej?

   • Wynalazca Diodak

    Podobno nepotyzm był tylko za Murdzka i za Pałaca, teraz nie ma.

    Mamy gazete wydawaną przez UM w MBP też na bardzo wątpliwych podstawach prawnych, mamy wiceprezesa MPK (nie było potrzeby nigdy, synekura dla świeżego członka SLD, a kiedyś UPR), mamy wicedyrektor MBP (nigdy nie było także potrzeby, synekura dla żony starego-nowego przewodniczącego UM, chyba, że chodzi o inną osobę?!!!), mamy potrójnego rzecznika prasowego (ŚPWIK, MZEC coś jeszcze…kumpel dobry prezydentki, nawet chrzestny któregoś jej dziecka) a będziemy mieli prezesa MZN, będzie zarząd i rada nadzorcza (tutaj pójdą tyranozaury z SLD lub działacze “zawsze dziewicy” PO względnie żony lub mężowie radnego lub radnej, którzy będą mieli wątpliwości podczas kontrowersyjnych głosowań, które zapewne będą !).

    Zastanawia mnie tylko, że do tej pory nie ma zastępcy prezydent, krótka ławka i SLD i PO? Szymuś jako wice przegrał totalnie na radnego, ale będzie trzymany dalej bo ma być mocnym atutem
    w negocjacjach z Biedroniem. Tak ! wybory do PE już niedługo i może na listach znajdzie się nasza prezydentka? sprawy Świdnicy interesują ją bardzo pobieżnie, tyle co kopalnie w Lesotho albo w Zimbabwe.

 • Czytelnik

  To jest przykład , co Nas czeka przez następne lata . O wiernych podwładnych trzeba dbać !!! Prosze sprawdzic kto jest pozatrudniany w Miejskich przedsiebiorstwach.