Strona główna 0_Slider 200 tysięcy rocznie na dyrektorskie płace w MZN

200 tysięcy rocznie na dyrektorskie płace w MZN

15

Z początkiem grudnia były wiceprezydent Świdnicy objął stanowisko dyrektora Miejskiego Zarządu Nieruchomości. Utworzone zostało też stanowisko zastępcy dyrektora, które objęła dotychczasowa szefowa MZN, Maria Florczak. Jak miejscy urzędnicy uzasadniają decyzję o powołaniu zastępcy oraz jakie wynagrodzenie otrzymywać będzie dyrektorska kadra?

Marek Suwalski zamienił stanowisko w magistracie na posadę dyrektora w MZN

Obowiązki dyrektora zostały powierzone byłemu wiceprezydentowi Markowi Suwalskiemu 1 grudnia. Jak wówczas tłumaczono, jego głównym zadaniem będzie przekształcenie zakładu budżetowego MZN w spółkę prawa handlowego. –  Marek Suwalski ma też zająć się redukcją zadłużenia czynszowego w mieszkaniach i lokalach użytkowych należących do miasta – wyjaśniała Magdalena Dzwonkowska ze świdnickiego magistratu. Jak już wcześniej informowaliśmy, długi świdniczan za niepłacony czynsz i media, łącznie z odsetkami na koniec czerwca tego roku wyniosły ponad 28,6 miliona złotych. Dłużnikiem jest także Miejski Zarząd Nieruchomości, który jest winien wspólnotom mieszkaniowym ponad 2,3 miliona złotych.

Wraz z powołaniem nowego szefa MZN, dotychczasowa dyrektor, Maria Florczak objęła stanowisko zastępcy dyrektora, zajmując się zarządzaniem wspólnotami mieszkaniowymi i rozliczeniami czynszowymi pomiędzy gminą, a członkami wspólnot. – Powołanie zastępcy dyrektora w MZN było spowodowane aktualnymi potrzebami kadrowymi w Miejskim Zarządzie Nieruchomości i nowymi zadaniami, w tym przede wszystkim przekształceniem zakładu budżetowego w spółkę prawa handlowego – dodaje Dzwonkowska.

Jaką pensję otrzymają Suwalski i Florczak? – Wynagrodzenie za pracę obecnego dyrektora MZN wynosi 9.560,00 zł brutto miesięcznie, w tym: 1) wynagrodzenie zasadnicze w wysokości 6.300,00 zł, 2) dodatek funkcyjny w wysokości 2.000,00 zł, 3) dodatek za wieloletnią pracę w wysokości 20% miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego w wysokości 1.260,00 zł – wylicza rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Świdnicy. Dodaje przy tym, że  wynagrodzenie za pracę obecnego dyrektora MZN jest w takiej samej wysokości, jakie otrzymywał poprzedni dyrektor MZN.

Wynagrodzenie za pracę zastępcy dyrektora MZN wynosi 7.480,00zł. brutto miesięcznie, w tym: a) wynagrodzenie zasadnicze w wysokości 5.400,00zł; b) dodatek funkcyjny w wysokości 1.000,00zł; c) dodatek za wieloletnią pracę w wysokości 20% miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego, w kwocie 1.080,00 zł – tłumaczy Dzwonkowska. – Wysokość wynagrodzenia na w/w stanowiskach jest ustalana na podstawie zarządzenia nr 0152-57/09 Prezydenta Miasta Świdnicy z dnia 05 czerwca 2009 r. w sprawie maksymalnego miesięcznego wynagrodzenia dla kierowników i zastępców kierowników miejskich jednostek organizacyjnych – dodaje.

Michał Nadolski
[email protected]

Poprzedni artykułOpłata za odholowanie w górę. Rada powiatu zgodziła się na maksymalne stawki
Następny artykułPodsumowali udany 2018 rok