Strona główna Wydarzenia Żarów 12 milionów na kanalizację w gminie Żarów

12 milionów na kanalizację w gminie Żarów

0

Jeszcze w tym roku ruszy kolejna duża inwestycja  w gminie Żarów. Burmistrz podpisał umowę na budowę kanalizacji w Kalnie, a pierwsze prace mają się rozpocząć  w grudniu 2018 roku. Budowa kanalizacji będzie także kontynuowana w Mrowinach, gdzie zakończył się już pierwszy etap tego zadania oraz na osiedlu domków jednorodzinnych i przy ul. Słowiańskiej w Żarowie.

Na zdjęciu m.in. burmistrz Leszek Michalak i poseł Wojciech Murdzek

Na wszystkie inwestycje kanalizacyjne w Kalnie, Mrowinach i Żarowie gmina otrzymała  dofinansowanie w wysokości 11.940.907,76 złotych z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wartość całego zadania wynosi dokładnie 23.188.242,14 złotych.

Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w Kalnie z przesyłem do Żarowa wraz z usunięciem kolizji na sieci wodociągowej kosztować będzie dokładnie 5.527.934,29 złotych. Pierwsze prace przy realizacji tej inwestycji rozpoczną się jeszcze w grudniu. Na kolejne zadanie – budowę kanalizacji w Mrowinach zostanie w grudniu rozpisane postępowanie przetargowe. Trzecie zadanie – budowa kanalizacji na osiedlu domków jednorodzinnych przy ul. Świerkowej, Modrzewiowej i Jesionowej w Żarowie – prace rozpoczęły się w listopadzie.

Magdalena Pawlik, UM w Żarowie
opr. red.