Strona główna 112 Zwyrodnialec powiesił psa. Oferują nagrodę za wskazanie sprawcy

Zwyrodnialec powiesił psa. Oferują nagrodę za wskazanie sprawcy

4

Prowadząca świdnickie schronisko Fundacja Mam Pomysł zaangażowała się w ustalenie sprawcy bestialskiego zdarzenia, do którego doszło pod koniec listopada w Wałbrzychu. Fundacja oferuje 2 700 złotych nagrody za wskazanie zwyrodnialca, który powiesił psa na drzewie.

W czwartek, 29 listopada 2018 roku około południa dostaliśmy telefon z prośbą o interwencję jako fundacja oraz gabinet weterynaryjny. Sprawa dotyczyła powieszonego psa. Miało to miejsce zaraz za schroniskiem dla zwierząt w Wałbrzychu, gdzie tego psa sprawca mógł oddać, zamiast pozbawiać życia – relacjonuje Malwina Witek z fundacji. Na miejscu czekali już wezwani wcześniej policjanci. – Zastaliśmy widok łamiący serce na tysiąc kawałków. Niewielka sunia powieszona na własnej smyczy – dodaje.

Fundacja złożyła w tej sprawie zawiadomienie i rozpoczęła poszukiwania zwyrodniałego właściciela. Na podstawie wyników sekcji i oględzin potwierdzono, że suczka została pobita i uduszona. Do zdarzenia miało dojść najprawdopodobniej w środę, 28 listopada.

Zwracamy się z ogromną prośbą, jeżeli ktoś rozpoznaje sunię, zna właściciela lub widział całe zdarzenie bardzo prosimy o anonimowe przekazywanie do nas informacji. Pomóżcie nam znaleźć sprawcę, niech odpowie za to co zrobił – mówi Witek. Fundacja oferuje przy tym nagrodę za pomoc w wysokości 2 700 złotych. Więcej we wpisie na portalu społecznościowym (uwaga, drastyczne zdjęcia).

Fundacja Mam Pomysł projekt Mania Pomagania
ul. Wodna 19
58-260 Bielawa
tel. 574 361 669
[email protected]

/opr. mn/