Strona główna 0_Slider Zabrali pijanemu kluczyki, wezwali policję

Zabrali pijanemu kluczyki, wezwali policję

2

Nie zlekceważyli niepewnej jazdy kierowcy i odebrali mu kluczyki do auta. Jak się okazało, 38-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

– 26 listopada tuż po 1:00 w nocy  trójka osób zwróciła uwagę na pojazd marki Audi, którego tor jazdy, a także brawura kierującego mogła wskazywać na to, że znajduje się on pod wpływem alkoholu. Kiedy mężczyzna zatrzymał się by porozmawiać z napotkanymi osobami, te wyczuły od mężczyzny woń alkoholu z ust. W związku z czym mężczyźnie odebrali kluczyki a o swoich podejrzeniach niezwłocznie powiadomili oficera dyżurnego świdnickiej komendy – opisuje Magdalena Ząbek, oficer prasowy świdnickiej policji. – Funkcjonariusze wylegitymowali mężczyznę, którym okazał się 38-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości potwierdziło podejrzenia zgłaszających, 38-latek, który kierował samochodem, miał w organizmie 2,2 promila alkoholu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. 

Noc spędził w policyjnym areszcie, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Teraz 38-latek odpowie przed sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.
/Źródło KPP w Świdnicy/