Strona główna 0_Slider Wystartował Półmaraton Świdnicki, przypominamy o utrudnieniach!

Wystartował Półmaraton Świdnicki, przypominamy o utrudnieniach!

0

Punktualnie w samo południe w świdnickim Rynku odbył się uroczysty start czwartej edycji RST Półmaratonu Świdnickiego. Na starcie biegu głównego znalazło się 1495 osób – 1141 mężczyzn i 354 kobiety. Oprócz tego 299 uczestników (135 panów i 165 pań) walczy na trasie Dzikiej Piątki – biegu na 5 kilometrów, a na terenie OSiR-u odbywają się zmagania dla najmłodszych!

Do rywalizacji przystąpili lekkoatleci z Polski, Austrii, Czech, Niemiec, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Irlandii i Kenii. Zawodnicy i zawodniczki startujący w biegu głównym tradycyjnie będą walczyć na trasie o długości 21 kilometrów i 97 metrów. Zwycięzców poznamy tuż po godzinie 13.00, kiedy to pojawią się na finiszu zlokalizowanym w tym roku na bieżni nowego stadionu Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

 

Na spore utrudnienia skarży się część mieszkańcy Świdnicy. Interwencje w tej sprawie trafiły do redakcji m.in. z Osiedla Słowiańskiego i ul. Śląskiej. Jeszcze raz przypominamy zatem o utrudnianiach, z którymi spotkamy się na terenie naszego miasta. Organizatorem imprezy jest Fundacja Wroactiv, tel. 537-663-498.

 

Utrudnienia

Ul. Kopernika – samochody utknęły na ok. 40 minut.

Uczestnicy wystartują w świdnickim Rynku, a następnie trasa przebiegać będzie ulicami: Kotlarską, Muzealną, Komunardów, Ks. Bolka Świdnickiego, Saperów, Rzeźniczą, Mieszka I, Miłego Dnia, Śląską, Przyjaźni, Kraszowicką, później przez Opoczkę, Bojanice, Burkatów i Bystrzycę Dolną. Na finiszu lekkoatleci wrócą do Świdnicy i przez ulicę Śląską dotrą na metę zlokalizowaną na stadionie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Podczas czwartej edycji RST Półmaratonu Świdnickiego zostanie okresowo ograniczony ruch kołowy. W  tym czasie nie będzie możliwe poruszanie się  pojazdami po trasie biegu, w następujących miejscach i godzinach:

11:00 – 15:00 osiedle Słowiańskie (przejazd możliwy przez ul. Wałbrzyską na czas trwania zawodów), ul. Przyjaźni, ul. Śląska

11:00 – 12:45 Świdnica – pozostałe ulice na trasie biegu (mapka)

11:00 – 13:30 Opoczka – Bojanice

11:00 – 14:30 Bojanice – Burkatów

11:00 – 14:45 Burkatów – Bystrzyca Dolna

Na trasie półmaratonu ruchem kierować będzie policja i służby organizatora. Powyższe zakresy czasowe zostały podane ramowo.

Przewidywane są również utrudnienia w komunikacji miejskiej:

W dniu 03.11.2018 r. od godz. 12.00 do godz. 15.00
Linia: Kierunek: Przystanki wyłączone
z obsługi:
Nowy przebieg linii:
50 Wokulskiego Śląska – OSIR,Słowiańska,Zielona Od Pionierów Ziemi Świdnickiej:Westerplatte/Bystrzycka, Jodłowa-PKP
51 Słowiańska Śląska – OSIR,Słowiańska Przystanek przy Pionierów Ziemi Świdnickiej końcowy
52 E. Plater Słowiańska,ZielonaŚląska – OSIR Od Jodłowa-PKP:Westerplatte/BystrzyckaPionierów Ziemi Świdnickiej
53 E. Plater Słowiańska,Śląska  – OSIR Przystanek przy Pionierów Ziemi Świdnickiej początkowy
30  Bystrzyca Górna Kursy wymienione poniżej nie będą wykonane  :12:08 do Bystrzycy Górnej
12:49 z Bystrzycy Górnej
13:23 do Burkatowa
13:54 z Burkatowa
30 Lubachów Uwaga zmiana trasy przejazdu kursu z godz. 14:15Od pl. Drzymały – Westerplatte – Bystrzycka – Burkatów Most – dalsza część trasy bez zmian
60 Lutomia Górna Kursy wymienione poniżej nie będą wykonane  :12:40 do Lutomi Górnej
13:18 z Lutomi Górnej

Ponadto, w zależności od sytuacji występującej na trasie biegu w powyższych godzinach na liniach 1 i 6 mogą wystąpić opóźnienia w realizacji kursów.

Mapki: