Strona główna 0_Slider Niespodzianki nie było. Na mecie najlepsi Kenijczycy!

Niespodzianki nie było. Na mecie najlepsi Kenijczycy! [FOTO/VIDEO]

1

Podobnie jak miało to miejsce w poprzednich latach, tak i dziś  czwarta edycja RST Półmaratonu Świdnickiego została zdominowana przez lekkoatletów z Kenii. Zarówno w kategorii panów, jak i wśród pań niemalże całe podium zostało obsadzone przez reprezentantów afrykańskiego kraju!

Rywalizacja w kategorii mężczyzn była bardzo zacięta. Od samego początku na prowadzenie wyszła pięcioosobowa grupa zawodników z Kenii, Marokańczyk i Ukrainiec. Na około półmetku biegu (pomiar na 10 km) z tej grupy została już tylko trójka Kenijczyków: Joseph Mumo, Abel Rop i Evans Tanui. Panowie ostatecznie rozstrzygnęli między sobą trzy czołowe lokaty. Na finiszu z czasem 1:06,43 najszybszy był Evans Tanui, wyprzedzając Abela Rop o 7 sekund i trzeciego Josepha Mumo o 15 sekund. Na kolejnych miejscach dwójka Kenijczyków – Mark Rotich i Boniface Nduva. Na szóstej pozycji zameldował się Abderrachim Elasri (Maroko), na siódmej Dmytro Porzewiłow z Ukrainy, a na ósmej najlepszy z Polaków – Patryk Chrzanowski, który stracił do zwycięzcy ponad 8 minut!

W kategorii kobiet najlepsza okazała się Ruth Mbatha (Kenia), której dotarcie na metę zajęło 1 godzinę, 18 minut i 6 sekund. Triumfatorka o blisko minutę pokonała reprezentantkę Białorusi – Katsiarynę Ptashuk. Na trzeciej lokacie ze stratą już ponad dwóch minut zmagania ukończyła kolejna Kenijka – Hellen Kimutai. Czwarte miejsce dla Ruth Muthee z Kenii, a piąte dla najlepszej z biało-czerwonych – Anny Ficner. Jej strata do zwyciężczyni wyniosła 8 minut i 36 sekund.

/VIDEO: Master Profit/

/FOTO: Artur Ciachowski/

Poprzedni artykułWystartował Półmaraton Świdnicki, przypominamy o utrudnieniach!