Strona główna 0_Slider W sobotę Półmaraton Świdnicki, będą utrudnienia!

W sobotę Półmaraton Świdnicki, będą utrudnienia!

0

Przed nami czwarta edycja RST Półmaratonu Świdnickiego – biegowego święta w naszym regionie. Impreza odbędzie się już w najbliższą sobotę, 3 listopada. Uczestnicy wystartują w samo południe ze świdnickiego Rynku, a na listach startowych widnieje ponad 1500 osób. Uwaga, przewidziane są również utrudnienia dla kierowców i mieszkańców!

Do rywalizacji przystąpią lekkoatleci z Polski, Austrii, Czech, Niemiec, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Irlandii i Kenii. Zawodnicy i zawodniczki tradycyjnie będą walczyć na trasie o długości 21 kilometrów i 97 metrów.

Uczestnicy wystartują w świdnickim Rynku, a następnie trasa przebiegać będzie ulicami: Kotlarską, Muzealną, Komunardów, Ks. Bolka Świdnickiego, Saperów, Rzeźniczą, Mieszka I, Miłego Dnia, Śląską, Przyjaźni, Kraszowicką, później przez Opoczkę, Bojanice, Burkatów i Bystrzycę Dolną. Na finiszu lekkoatleci wrócą do Świdnicy i przez ulicę Śląską dotrą na metę zlokalizowaną na stadionie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W trakcie imprezy zorganizowana będzie także Dzika Piątka – bieg na 5 kilometrów i biegi dla dzieci i młodzieży.

Utrudnienia
W sobotę, 3 listopada podczas czwartej edycji RST Półmaratonu Świdnickiego zostanie okresowo ograniczony ruch kołowy. W  tym czasie nie będzie możliwe poruszanie się  pojazdami po trasie biegu, w następujących miejscach i godzinach:

11:00 – 15:00 osiedle Słowiańskie (przejazd możliwy przez ul. Wałbrzyską na czas trwania zawodów), ul. Przyjaźni, ul. Śląska

11:00 – 12:45 Świdnica – pozostałe ulice na trasie biegu (mapka)

11:00 – 13:30 Opoczka – Bojanice

11:00 – 14:30 Bojanice – Burkatów

11:00 – 14:45 Burkatów – Bystrzyca Dolna

Na trasie półmaratonu ruchem kierować będzie policja i służby organizatora. Powyższe zakresy czasowe zostały podane ramowo.

Przewidywane są również utrudnienia w komunikacji miejskiej:

W dniu 03.11.2018 r. od godz. 12.00 do godz. 15.00
Linia: Kierunek: Przystanki wyłączone
z obsługi:
Nowy przebieg linii:
50 Wokulskiego Śląska – OSIR,Słowiańska,Zielona Od Pionierów Ziemi Świdnickiej:Westerplatte/Bystrzycka, Jodłowa-PKP
51 Słowiańska Śląska – OSIR,Słowiańska Przystanek przy Pionierów Ziemi Świdnickiej końcowy
52 E. Plater Słowiańska,ZielonaŚląska – OSIR Od Jodłowa-PKP:Westerplatte/BystrzyckaPionierów Ziemi Świdnickiej
53 E. Plater Słowiańska,Śląska  – OSIR Przystanek przy Pionierów Ziemi Świdnickiej początkowy
30  Bystrzyca Górna Kursy wymienione poniżej nie będą wykonane  :12:08 do Bystrzycy Górnej
12:49 z Bystrzycy Górnej
13:23 do Burkatowa
13:54 z Burkatowa
30 Lubachów Uwaga zmiana trasy przejazdu kursu z godz. 14:15Od pl. Drzymały – Westerplatte – Bystrzycka – Burkatów Most – dalsza część trasy bez zmian
60 Lutomia Górna Kursy wymienione poniżej nie będą wykonane  :12:40 do Lutomi Górnej
13:18 z Lutomi Górnej

Ponadto, w zależności od sytuacji występującej na trasie biegu w powyższych godzinach na liniach 1 i 6 mogą wystąpić opóźnienia w realizacji kursów.

RST Półmaratonowi Świdnickiemu towarzyszyć będą: bieg na dystansie 5 km – „Dzika Piątka”, biegi dla dzieci „Zanim Dorosnę do Maratonu, a także konkurs dla zorganizowanych grup kibiców. Start głównego biegu o godz. 12.00 na świdnickim Rynku.

Informacje o imprezie znajdą Państwo na stronie  www.polmaraton.swidnica.pl.

Link do aktywnej mapy z całą trasą: http://polmaraton.swidnica.pl/polmaraton/trasa-biegu/.

Organizatorzy wydarzenia: Fundacja WROACTIV, Miasto Świdnica, Powiat Świdnica, Gmina Świdnica.

Szczegółowe mapki biegu:

Jak było w 2017 roku…

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku podczas III edycji RST Półmaratonu Świdnickiego czołowe lokaty przypadły reprezentantom Kenii. Udanie zaprezentowali się biegacze z naszego regionu. Najlepszą z Polek była świdniczanka Halina Szczęsna-Radzikowska, a wśród panów Piotr Holly z Wałbrzycha, który często gości na imprezach organizowanych przez Świdnicki Klub Biegacza Hermes. Ostatecznie w kategorii panów triumfował Hillary Kiptum Maiyo Kimaiyo (zwycięzca także II edycji imprezy). Drugi na mecie był Abel Kibet Rop, a trzeci stopień podium uzupełnił Nelson Kipkogei Cherutich. W kategorii pań podium zdominowały również Kenijki. Najlepsza okazała się Christine Moraa Oigo, która wyprzedziła jedynie o 8 sekund Stellah Bersosio Jepngetich. Co ciekawe – obie zawodniczki zamieniły się miejscami w porównaniu do II RST Półmaratonu Świdnickiego. Trzecią lokatę wywalczyła Koech Rebby Cherono.