Strona główna Wydarzenia Strzegom Budżet obywatelski w Strzegomiu: co wybrali mieszkańcy?

Budżet obywatelski w Strzegomiu: co wybrali mieszkańcy?

0

W dniach od 26 do 28 października mieszkańcy Strzegomia mogli oddawać swoje głosy na dwa projekty zgłoszone do realizacji w ramach kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Strzegom.

W głosowaniu udział wzięło 270 mieszkańców. Mogli oni wybierać pomiędzy dwoma zadaniami: „III etapem remontu i modernizacji podwórka położonego w centrum miasta, między ulicami Boh. Getta, Świdnicką, Krótką, Ogrodową a Rynkiem” oraz „Siłą kobiet – siłownią dla każdej z nas”. Zdecydowaną większość głosów, bo aż 179 zdobył projekt związany z remontem podwórza i to on będzie realizowany w przyszłym roku. Za siłownią zagłosowało natomiast 91 mieszkańców.

Wyjątkowo w tym roku nie głosowano na projekty małe, które zgłoszono do budżetu obywatelskiego, ponieważ zmieściły się one w puli środków przeznaczonych na realizację budżetu obywatelskiego na 2019 rok. Będą to następujące przedsięwzięcia: lampy hybrydowe przy garażach na Koszarowej, urządzenie mobilne (zakup zestawu nagłaśniającego) przekazane pod opiekę Strzegomskiego Centrum Kultury, zadaszenie placów zabaw przy ul. Paderewskiego i ul. Polnej.

/UM Strzegom, opr. mn/