Strona główna 112 W piątek policyjna akcja na drogach krajowych i łączniku

W piątek policyjna akcja na drogach krajowych i łączniku

7

Już jutro, od godzin popołudniowych do późnego wieczora, policjanci ze świdnickiej i dolnośląskiej drogówki będą prowadzić wspólne działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa na odcinkach dróg krajowych przebiegających przez obszar powiatu świdnickiego, a także na tzw. łączniku autostradowym.

Poprawa stanu bezpieczeństwa na drogach to jedno z najważniejszych zadań policji. Kolejną formą „walki” z zagrożeniami w ruchu drogowym są działania, które swoim zasięgiem obejmują najbardziej zagrożone główne ciągi komunikacyjne dróg krajowych K-5 i K-35 oraz drogi P 3396D na terenie powiatu świdnickiego. Mają one na celu ograniczenie wypadków drogowych oraz zminimalizowanie skutków tych zdarzeń – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Piątkowa akcja potrwa od godziny 14.00 do 22.00. – Funkcjonariusze będą egzekwować od wszystkich uczestników ruchu drogowego stosowanie się do obowiązujących przepisów, w szczególności do ograniczeń prędkości, ustąpienia pierwszeństwa przejazdu, prawidłowego wyprzedzania, zachowania wobec pieszych, jak i stosowania przez tych ostatnich elementów odblaskowych poza obszarem zabudowanym. Ponadto policjanci reagować będą na wykroczenia popełniane przez osoby piesze, takie jak niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej, chodzenie po niewłaściwej stronie jezdni, czy przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym – wylicza Ząbek.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułPowitanie Nowego Roku bez fajerwerków? Świdnicka radna apeluje
Następny artykułRezygnują z oddziału ginekologiczno-położniczego