Strona główna 0_Slider Świdnicki Bieg Niepodległości znów rekordowy!

Świdnicki Bieg Niepodległości znów rekordowy! [FOTO]

1

Z roku na rok Świdnicki Bieg Niepodległości gromadzi na starcie coraz większą liczbę uczestników. Podczas jedenastej już edycji imprezy na znakomitą frekwencję wpłynęła z pewnością również okrągła – setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Na liście startowej znalazło się 1860 osób, a w biegu wzięło udział nawet ponad 2000 śmiałków!

Dla biegaczy i amatorów nordic walkingu przygotowano cztery okrążenia trasy: Rynek, ul. Grodzka, ul. Zamkowa, ul. Kotlarska, Rynek, ul. Długa, ul. Daleka, ul. Pułaskiego, Rynek. Długość jednego okrążenia wynosiła 1250 metrów. Przebiec można było maksymalnie cztery pętle, ale każdy sam decydował ile okrążeń chce pokonać. Tradycyjnie nie był mierzony czas i notowane zajęte miejsce. Ważny był sam udział, dobra zabawa w atmosferze radosnego rekreacyjno-patriotycznego pikniku i uczczenie w sposób aktywny setnej rocznicy odzyskania niepodległości.

To już jedenasta edycja rozgrywanego w naszym mieście Biegu Niepodległości. Organizator – Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji rozpoczynał od około 100 osób na starcie. Dziś na liście zgłoszeniowej pojawiło się 1860 nazwisk, a biorąc pod uwagę fakt, że nie wszyscy się na nią wpisali, to rzeczywista liczba wyniosła nawet ponad 2000 osób. Dla uczestników przygotowano 1500 pamiątkowych koszulek i medali. Dla pozostałych zapisanych na liście osób, dla których gadżetów nie starczyło, będą one domawiane. W tym celu Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji prosi o kontakt.

/FOTO: Artur Ciachowski/

Poprzedni artykułŚwidnica świętuje stulecie ponownych narodzin Polski [FOTO/VIDEO]
Następny artykułZderzenie na skrzyżowaniu