Strona główna 112 Sprawdzali, co jest w środku…

Sprawdzali, co jest w środku…

0

Nawet 10 lat pozbawienia wolności grozi 4 mężczyznom zatrzymanym przez świdnickich policjantów, którzy pod osłoną nocy weszli do jednego z domów na terenie miasta, a w czasie przesłuchania, tłumaczyli się ”że chcieli tylko zobaczyć, co jest w środku”.

W nocy z 25 na 26 listopada  około godz. 3.00 oficer dyżurny świdnickiej komendy odebrał zgłoszenie, z którego wynikało, że do jednego z domów na terenie miasta ma ktoś się włamywać. Funkcjonariusze Ogniwa Interwencyjno-Patrolowego, Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej w Świdnicy natychmiast podjęli czynności, by zweryfikować tą informację. Na miejscu policjanci ujawnili uszkodzenia mogące świadczyć o włamaniu do  domu. Po wejściu do środka  zastali  3 mężczyzn w wieku 29, 30 i 33 lata, którzy na ich widok bardzo się zdziwili, a jeden z mężczyzn odrzucił na ziemię trzymane w ręku przedmioty. W trakcie przeszukania budynku  funkcjonariusze natrafili na jeszcze jednego mężczyznę, 22-letniego mieszkańca Świdnicy.

Wszyscy zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Mężczyźni w chwili zatrzymania byli nietrzeźwi. 29-latek miał ponad 3 promile, natomiast pozostali blisko 2 promile alkoholu w organizmie.W trakcie przesłuchania mężczyźni tłumaczyli, że „weszli do domu, bo chcieli zobaczyć co jest w środku”. Zebrane materiały dowodowe w tej sprawie pozwoliły na przedstawienie im zarzutów. Teraz o dalszym losie mężczyzn zdecyduje sąd. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.
/Źródło KPP w Świdnicy/