Strona główna Wydarzenia Żarów Rowerowy rajd po nowych ścieżkach. Powstało ich ponad 8 kilometrów

Rowerowy rajd po nowych ścieżkach. Powstało ich ponad 8 kilometrów

1

Do użytku mieszkańców zostały oddane już kilka miesięcy temu. W poniedziałek oficjalnie udostępniono miłośnikom jazdy na rowerze nowe ścieżki rowerowe, które powstały na terenie Żarowa. Imprezie towarzyszył rajd rowerowy na zakończenie sezonu rowerowego, który zorganizowało Żarowskie Stowarzyszenie „Rowerowy Żarów”.

Chętnych na wspólną przejażdżkę rowerową nie brakowało, a na mecie na wszystkich uczestników czekała pyszna grochówka przygotowana przez Martę Marczyńską oraz kiełbaski z ogniska. – Przejazd rowerami na wyznaczonej trasie, która wiodła wzdłuż nowych ścieżek rowerowych rozpoczął się o godz. 14.00 na żarowskim targowisku. 11-kilometrowy odcinek prowadził przez strefę ekonomiczną, Mrowiny, Kalno i Bożanów. Wspaniała pogoda zachęciła naszych mieszkańców do udziału w tej okolicznościowej imprezie, w której nie brakowało zarówno dorosłych, jak i dzieci. Zachęcam do korzystania ze ścieżek rowerowych w Żarowie i bezpiecznych przejazdów po mieście. Wszystkie nowe drogi dla rowerzystów zostały już prawidłowo oznakowane i mam nadzieję, że będą służyć rowerzystom – mówił burmistrz Żarowa, Leszek Michalak.

W symbolicznym otwarciu ścieżek rowerowych wzięło udział wielu zainteresowanych mieszkańców. W rowerowym peletonie pojechali samorządowcy, radni Rady Miejskiej, pracownicy Urzędu Miejskiego w Żarowie, członkowie Stowarzyszenia „Rowerowy Żarów”, seniorzy, uczniowie szkół, a także mieszkańcy miasta, którzy na rajd przyjechali z dziećmi. Każdy uczestnik przejazdu otrzymał ledowe lampki na rower.

Wszystkie drogi dla rowerzystów powstały w ramach projektu „Wdrażanie strategii niskoemisyjnych – budowa zintegrowanego centrum przesiadkowego w Żarowie oraz budowa dróg rowerowych i ciągów pieszych wraz z oświetleniem na terenie miasta Żarów”. Wartość zadania to ponad 5 mln 114 tys. złotych, przyznane dofinansowanie przeszło 4 mln 347 tys. złotych.

/UM Żarów, opr. mn/