Umorzeniem zakończyło się postępowanie prokuratorskie, w którym zarzuty usłyszała była poseł Platformy Obywatelskiej i była radna Rady Miejskiej w Świdnicy. Teresa Świło uzyskała status pokrzywdzonej i będzie występowała w sprawie jako oskarżyciel posiłkowy.
Jak informowała w grudniu 2017 roku Małgorzata Klaus, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu, Prokuratura Rejonowa dla Wrocławia – Krzyki Zachód prowadziła postępowanie przeciwko Teresie Świło podejrzanej o przyjęcie w celu przechowania 30 tys. podrobionych euro (w Świdnicy) i puszczenie w obieg 5 tys. podrobionych euro. – Postępowanie w sprawie pani Teresy Świło zostało prawomocnie umorzone. W toku postępowania ustalono sprawcę przestępstwa, w stosunku do którego nadal prowadzone są czynności procesowe. Pani Teresa Świło występuje w charakterze pokrzywdzonej – podaje adwokat Daniel Jarząbek.
/red./

![Policjanci ze Świdnicy pomogli w pilnym transporcie krwi [VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/policja-transport-krwi-238x178.jpg)

![Policjanci ze Świdnicy pomogli w pilnym transporcie krwi [VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/policja-transport-krwi-100x75.jpg)





