Strona główna Wydarzenia Strzegom Projekcji filmu „Kler” w Strzegomiu nie będzie

Projekcji filmu „Kler” w Strzegomiu nie będzie

10

Strzegomskie Centrum Kultury odwołało wszystkie, planowane projekcje filmu „Kler” Wojciecha Smarzowskiego. Wywołująca skrajne emocje produkcja, w ciągu pierwszych czterech tygodni przyciągnęła przed kinowe ekrany ponad 4 miliony widzów. Zainteresowani filmem mieszkańcy Strzegomia na seanse będą musieli wybrać się do kin w innych miastach.

fot. Bartek Mrozowski / materiały prasowe dystrybutora Kino Świat

Celem naszego filmu nie jest podejmowanie dyskusji na temat wiary czy krytyka osób wierzących. Wiarę uznajemy za jedną z najbardziej intymnych sfer każdego człowieka. Chcemy jednak mówić o ludzkich działaniach i postawach budzących nasz fundamentalny sprzeciw. Nasz film to wizja artystyczna oparta na wielu prawdziwych wydarzeniach, sytuacjach, które miały miejsce gdzieś i kiedyś. To niezwykle poruszająca, ale równocześnie prawdziwa historia – tłumaczyli twórcy „Kleru”.

Film spotkał się z przychylnymi recenzjami krytyków, choć nie brakowało mu także zagorzałych oponentów. O zablokowanie filmu zaapelowało m.in. Stowarzyszenie Dziennikarzy Katolickich.

W poniedziałek Strzegomskie Centrum Kultury poinformowało o odwołaniu trzech seansów „Kleru”, planowanych na 8, 23 oraz 24 listopada. Nie udało nam się skontaktować z dyrekcją SCK, w celu ustalenia przyczyn takiej decyzji.

komunikat Strzegomskiego Centrum Kultury

/mn/