Strona główna Sport Piłka nożna Polonistki liderkami po rundzie jesiennej

Polonistki liderkami po rundzie jesiennej

0

Za zawodniczkami Żeńskiej Akademii Piłkarskiej MKS-u Polonia Świdnica bardzo udana runda jesienna na boiskach III ligi kobiet. Biało-zielone po ostatnim wysokim zwycięstwie “przezimują” na pierwszej pozycji w ligowej tabeli.

Podopieczne trenera Bartosza Kuliga pokonały w ostatniej kolejce rundy jesiennej UKS Bierutów aż 8:2. Gole dla naszego zespołu strzelały Kamila Kosior (3), Paulina Miśkiewicz 2), Julia Furmankiewicz, Julita Firuta i Monika Garbacz. Mecz po raz kolejny był prowadzony pod dyktando piłkarek ze Świdnicy, które mogły dołożyć jeszcze kilka trafień, ale nie zdołały wykorzystać dogodnych sytuacji.

Cieszę się z tego zwycięstwa, bo daje nam ono komfortową sytuację przed rundą rewanżową. Możemy teraz spokojnie myśleć o przygotowaniach do rundy wiosennej. Tak naprawdę teraz okaże się czy drużyna zasługuje na to pierwsze miejsce, to znaczy czy będzie w stanie zmobilizować się do ciężkich treningów w czasie przerwy zimowej, aby nie spocząć na laurach i obronić pozycję lidera na wiosnę – mówił po meczu trener polonistek, Bartosz Kulig.

Skład: Lidia Maciejewska, Gabriela Sowa, Ewa Klasa, Joanna Furmaniuk, Julia Grabowska, Julita Firuta, Paulina Miśkiewicz, Monika Garbacz, Kamila Kosior, Dorota Wełyczko, Julia Furmankiewicz oraz Natalia Samborska, Dominika Sochacka, Karolina Skalska, Natalia Nalewajko, Sandra Kozak.