Strona główna 0_Slider Półmaraton sparaliżował miasto? Mieszkańcy się skarżą, urzędnicy wyjaśniają

Półmaraton sparaliżował miasto? Mieszkańcy się skarżą, urzędnicy wyjaśniają

19

Osiedle Słowiańskie, ulice Śląska, Wodna, Warszawska, czy Kopernika. Świdniczanie z różnych części miasta skarżyli się na problemy komunikacyjne wywołane sobotnim półmaratonem. Wielu kierowców utknęło w korkach, z utrudnieniami musieli się liczyć także pasażerowie komunikacji miejskiej. Czy można było tego uniknąć? Miejscy urzędnicy przekonują, że o biegu informowano wszelkimi dostępnymi kanałami.

Z jednej strony gorący doping i oklaski dla śmiałków pokonujących dystans ponad 21 kilometrów, z drugiej – pomruki niezadowolenia lub wręcz głośne wyzwiska kierowane pod adresem organizatorów RST Półmaratonu Świdnickiego. Podczas sobotniego biegu, wśród zmotoryzowanych mieszkańców znalazło się spore grono skarżących się na brak możliwości wyjazdu ze swoich posesji, niedostatek informacji dotyczących biegu, jak również na brak uwzględnienia w ustalaniu trasy półmaratonu trwających remontów drogowych, m.in. na ulicy Kraszowickiej, czy też budowy ronda u zbiegu ulic Kopernika i Kliczkowskiej. W drugim przypadku, w dniu biegu kierowcy musieli odstać w korku około czterdziestu minut.

Do redakcji Swidnica24.pl zgłosiło się kilkunastu świdniczan, pytających, czy o planowanych utrudnieniach w ruchu nie można było poinformować skutecznej. Na ich uwagi odpowiada rzecznik Urzędu Miejskiego w Świdnicy. – Informacje o półmaratonie dostarczane były na ulotkach do mieszkańców ulic przez które przebiegał bieg. Rozdano ich 2 tysiące, bezpośrednio rozmawiając również ze świdniczanami. Pojawiły się także komunikaty w mediach lokalnych, czyli w radio, gazetach i telewizji oraz na stronach www.polmaraton.swidnica.pl, www.sport.swidnica.pl i na Facebooku biegu oraz organizatorów wydarzenia. Przygotowano specjalne informacyjne znaki drogowe – wylicza Magdalena Dzwonkowska ze świdnickiego magistratu. Jak dodaje, trasa biegu jest zatwierdzona i od 4 lat taka sama.

Michał Nadolski
[email protected]