Strona główna 0_Slider Nowy rozkład jazdy pociągów od 9 grudnia. Co się zmieni?

Nowy rozkład jazdy pociągów od 9 grudnia. Co się zmieni?

0

Urząd marszałkowski ogłosił nowy rozkład jazdy Kolei Dolnośląskich, który wejdzie w życie 9 grudnia. Dla świdniczan oznacza on więcej połączeń w kierunku Dzierżoniowa, dodatkową parę pociągów do Legnicy oraz bardziej dopasowane przesiadki w Jaworzynie Śląskiej, dzięki czemu skróceniu ma ulec czas dojazdu do stolicy województwa.

Jak podają urzędnicy, na linii D5 (Legnica – Jaworzyna Śląska – Dzierżoniów – Kamieniec Ząbkowicki) przewidziano uruchomienie nowej pary pociągów relacji Legnica – Dzierżoniów, która ma umożliwić dojazdy do pracy do Legnicy, Świdnicy i Dzierżoniowa. Dodatkowy kurs w kierunku Legnicy wyruszać będzie o godzinie 5.05, natomiast w przeciwną stronę dojdzie kurs z Legnicy o 4.46 (przyjazd do Świdnicy o godzinie 6.04).

Dzięki nowemu, porannemu kursowi, po przesiadce w Jaworzynie Śląskiej, do Wrocławia będzie można dotrzeć pociągiem już na godzinę 6.02. – Łącznie z zaplanowanymi skomunikowaniami w Jaworzynie Śl. mieszkańcy Świdnicy i Dzierżoniowa będą mieli do dyspozycji 14 par połączeń z Wrocławiem – wyliczają pracownicy biura prasowego UMWD. Dodatkowo, w odniesieniu do linii D16 (Wrocław – Jaworzyna Śląska – Świdnica – Dzierżoniów) zdecydowano o wydłużeniu relacji wszystkich pociągów z Wrocławia do Dzierżoniowa, co oznaczać będzie zwiększenie liczby połączeń ze Świdnicy do drugiego z wymienionych miast.

Koleje Dolnośląskie, odpowiadające za wykonywanie wojewódzkich połączeń, mają w przyszłym roku zacząć dojeżdżać do Milicza i Krotoszyna (od lutego 2019 roku), a także do Lubina (od czerwca 2019 roku). Trwają prace nad uruchomieniem całorocznych połączeń na odcinku Sędzisław – Kamienna Góra – Lubawka – (Kralovec). Wiadomo też, że podtrzymane zostaną transgraniczne kursy do Harrachova i Liberca, oraz cieszące się sporą popularnością wśród turystów przejazdy do Adršpachu i Teplic nad Metują.

Michał Nadolski
[email protected]