Strona główna 0_Slider Najmłodsi dla Niepodległej

Najmłodsi dla Niepodległej [FOTO/VIDEO]

0

W świętowanie stulecia odzyskania niepodległości włączyły się wszystkie szkoły i przedszkola. Dzieci przygotowały przedstawienia i wspólnie śpiewały hymn.

Szkoła Podstawowa w Mrowinach wzięła udział w akcji „Hymn dla Niepodległej” organizowanej w całej Polsce. Wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły w piątek o godzinie 11:11 odśpiewali uroczyście pełną wersję hymnu państwowego. Całość miała uroczystą oprawę, łącznie ze Sztandarem szkoły oraz galowym strojem uczniów i nauczycieli.

9 listopada w Szkole Podstawowej nr 4 w Świdnicy odbył się uroczysty apel z okazji setnej rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę. Z tej okazji klasy 2d i 3a pod kierunkiem  Ireny Dulanowskiej i Anny Klag złożyły hołd Niepodległej. Przedstawienie rozpoczął układ taneczny z biało-czerwonymi szarfami. Zaproszeni uczniowie, nauczyciele, rodzice obejrzeli film pt.: „Animowana historia Polski”. Następnie młodzi aktorzy w bardzo sugestywny sposób, bo ruchem, przedstawili historię naszej Ojczyzny od I rozbioru, aż po odzyskanie niepodległości. Nastrój potęgowała niesamowita muzyka zespołu Automachine i Vangelisa. Wszystko działo się na tle pięknej scenerii przygotowanej przez  Urszulę Łożyńską, Joannę Florian, Małgorzatę Zalewską i Joannę Belkę. Nad akustyczną jakością przedstawienia czuwała  Magdalena Gawałek-Jekiel.

Przełom października i listopada w Miejskim Przedszkolu Integracyjnym „Słoneczko” w Świdnicy zdominowany był tematyką narodowa. Dzieci poznawały nasz kraj, symbole narodowe, uczyły się Mazurka Dąbrowskiego, dekorowały swoje sale, składały życzenia Polsce. Spisane przez nauczycielki życzenia umieszczone zostały w holu przedszkola na tablicy, tworząc wielkie serce dla Polski. Swoje życzenia dopinali tam również rodzice.

9 listopada był niezwykłym dniem. Dominowały w nim barwy narodowe – biel i czerwień. Nawet drugie śniadanie nawiązywało kolorystyką do barw polskiej flagi. Najważniejszym punktem w tym dniu była uroczystość z okazji setnej rocznicy odzyskana niepodległości przez Polskę i Polaków. Imprezę rozpoczęła piękna pieśń o symbolach narodowych, które każdy Polak musi znać i szanować. Było też trochę historii. O godzinie 11:11 cała społeczność przedszkolna odśpiewała hymn Polski, a po hymnie nastąpiła dalsza część montażu słowno – muzycznego. Występ dzieci z IV grupy pod kierunkiem nauczycielek: Danuty Kasprzak, Iwony Mięsowicz i Izabeli Gorskiej charakteryzował się dużą ekspresją – było dużo tańca, śpiewu i wplątanej w to historii.

Poprzedni artykułZwycięzcy konkursów Spektrum wyłonieni [FOTO]
Następny artykułŚwidnica świętuje stulecie ponownych narodzin Polski [FOTO/VIDEO]