Strona główna 0_Slider Nadzieja dla Izy. Zbiórka i warsztaty w Galerii Świdnickiej

Nadzieja dla Izy. Zbiórka i warsztaty w Galerii Świdnickiej

0

Od dzieciństwa zmaga się z ciężką chorobą, a problemy zdrowotne i splot nieprzewidzianych wydarzeń wpędziły ją i jej rodzinę w bardzo trudną sytuację. Cierpiącej na dziecięce porażenie mózgowe 33-letniej Izabeli ze Świdnicy potrzebna jest pomoc. Specjalna zbiórka, połączona z warsztatami, zostanie zorganizowana w Galerii Świdnickiej w sobotę 17 listopada.

Młoda kobieta wymaga stałego leczenia i rehabilitacji, ale to nie wszystko. – Iza potrzebuje m.in. żywności, środków higieny, nowej wersalki, fotela, a także lodówki i pralki, które są już zbyt wyeksploatowane, by móc zapewnić bezawaryjną pracę – wylicza Małgorzata Dziura-Sztejnberg, której fundacja objęła Izę opieką. Wszystkie potrzeby zostały wycenione na 38 tysięcy złotych. Prowadzona przez Fundację „Bliżej siebie” zbiórka internetowa dała do tej pory skromny efekt. Udało się uzbierać 1222 złote. – To zdecydowanie za mało! Dlatego też pragniemy poinformować wszystkich, że 17 listopada 2018 r. (sobota), w Galerii Świdnickiej przy ul. Westerplatte 29 w Świdnicy, w godzinach od 12:00 do 18:00 odbędzie się zbiórka środków finansowych dla Izy pod hasłem „NADZIEJA DLA IZY”, połączona ze zbiórką żywności przeznaczonej dla chorej świdniczanki – mówi Małgorzata Dziura-Sztejnberg.

Zbiórce towarzyszyć będą symulacje niepełnosprawności pt. „Poznać nieznane”, z udziałem osób z niepełnosprawnościami, uczące tolerancji, szacunku i akceptacji osób z niepełnosprawnościami. – Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych! Będzie można chociaż przez chwilę poczuć się osobą niepełnosprawną i doświadczyć trudności, ograniczeń ale i też… umiejętności „przetrwania” w tych warunkach. Lekcja empatii i moc wrażeń gwarantowane!- zachęca organizatorka i dodaje – Zapraszamy wszystkie dzieci na bezpłatne warsztaty pełne radości, zabawy i zdrowia “Psychodietetyka na wesoło”.

W programie zagadki żywieniowe, kolorowy talerz pełen zdrowych pyszności, kosz pełen sezonowych warzyw i nauka technik relaksacyjnych. Warsztaty poprowadzi Marzena Gąsior – dietetyk, spec. kliniczny, psychodietetyk, szefowa Poradni Psychodietetycznej – mobilnej.

Izabelę można wspierać codziennie, wpłacając datki na zrzutka.pl.

/red./