Strona główna Polityka Leń za Gołębiowskiego w Marcinowicach. Zdecydowały 32 głosy

Leń za Gołębiowskiego w Marcinowicach. Zdecydowały 32 głosy

0

Znane są już wyniki II tury wyborów ze wszystkich lokali wyborczych w gminie Marcinowice. Stanisław Leń o 32 głosy wyprzedził dotychczasowego wójta gminy, Władysława Gołębiowskiego.

Według danych Państwowej Komisji Wyborczej, na urzędującego włodarza oddano 1305 głosów (49.39%), zaś na zwycięzcę niedzielnego głosowania,  Stanisława Lenia – 1337 (50.61%).

W sumie podczas II tury do lokali wyborczych wybrało się 2 658 (tj. 51.39%) uprawnionych do głosowania mieszkańców gminy.

21 października, w pierwszej turze wyborów samorządowych urzędującego wójta poparło 35,99% głosujących, natomiast na jego rywala głos oddało 35,73% uprawnionych. Trzeci z kandydatów na samorządowy urząd, Jerzy Guzik, zdołał wówczas przekonać do siebie 27,55% wyborców.

Także 21 października rozstrzygnięto wybory do 15-osobowej rady gminy Marcinowice. Sześć foteli przypadnie w niej kandydatom z komitetu Stanisława Lenia, 5 mandatów trafi do samorządowców z listy Jerzego Guzika, trzy miejsca obsadzą osoby startujące z komitetu Władysława Gołębiowskiego, zaś jeden mandat przypadnie komitetowi Wspólnoty Samorządowej.

Michał Nadolski
[email protected]

Poprzedni artykułGłosowanie w II turze zakończone. Trwa liczenie głosów
Następny artykułGmina Świdnica po wyborach: Teresa Mazurek ponownie wójtem