Strona główna Zwierzaki Kociaki ze schroniska potrzebują pomocy!

Kociaki ze schroniska potrzebują pomocy!

0

Społecznicy prowadzący świdnickie schronisko dla bezdomnych zwierząt mają poważny problem. Trafia do nich coraz więcej małych kotów w bardzo złej kondycji. Potrzebna jest specjalistyczna karma, a zaczyna brakować na nią środków.

Zdjęcie FMP

Apel Fundacji Mam Pomysł:

Takie dramaty to nasza codzienność. Mamy obecnie 30 kociąt, z czego tylko kilkanaście jest w dobrej kondycji. Reszta wymaga leczenia, są zakatarzone, chude, słabe… Przestajemy sobie radzić. I chociaż rok temu w schronisku mieszkało niewiele mniej kotów, to 18 z nich pochodziło z naszej interwencji przy ul. Saperów, ale były to koty dorosłe, którym nieco łatwiej jest walczyć z warunkami schroniska, stresem i chorobami…

Nasze malce są ratowane przez zespół z Centrum Zdrowia Małych Zwierząt w Świdnicy. Leczenie pochłania miesięcznie tysiące złotych, sterylizacje jeszcze więcej, ale liczba niechcianych kociąt nie maleje… pod takim względem zwierzaki są oddane w ręce specjalistów. Problem pojawia się w kwestii zaopatrzenia.

Jak wyszło w naszej codzienności, chudziutkie maluchy tuczy, a także nie powoduje rewolucji żołądkowych i jest chętnie pałaszowana, najlepiej sprawdza się taka karma: https://www.zooplus.pl/…/animonda_rafine_carny/kitten/539910 i nie robimy tu reklamy sklepu, po prostu internetowo zdarza nam się zamówić właśnie tam jedzenie dla maluchów.

Niestety, wykonując kilka takich zamówień, lecząc i jeszcze wydając fundusze na sterylizacje, nasze środki oraz środki Fundacja Mam Pomysł kończą się. Wyczerpała nas też walka o czystość, dezynfekcję, konieczność zakupu innych środków przy stwierdzeniu u nas panleukopenii, która odebrała nam kilka malców .

Czy ktoś mógłby podarować malcom taką karmę? Jest ona dostępna też w stacjonarnych sklepach zoologicznych. My właśnie zamówiliśmy w sumie 16 kilogramów (40 puszek) wysokiej jakości mokrej karmy, co starczy nam na niecałe 3 dni, gdyż dziennie nasze malce zjadają w sumie 6 kilogramów mokrej karmy (większość nie radzi sobie jeszcze z suchą karmą).

Ewentualnie nasze brzdące można wesprzeć finansowo, przeznaczymy to na nasze kolejne zamówienia karmy.
Fundacja Mam Pomysł
07 1750 0012 0000 0000 3089 1082
koniecznie z dopiskiem: karma dla kociąt – schronisko Świdnica

Wybaczcie nam kolejne żebranie i apel, ale koty nas przerosły w tym roku.

/FMP, opr. red./

Poprzedni artykuł300-letnie rzeźby jak nowe. Renowacja zajęła pół roku [FOTO]
Następny artykułOłówek Pawła: Na skrzydłach sportowej pasji