Strona główna 0_Slider Biało-zielona dominacja w rozgrywkach Tymbarka!

Biało-zielona dominacja w rozgrywkach Tymbarka!

1

Trzy turnieje eliminacyjne w kategorii chłopców i trzy zwycięstwa piłkarzy Polonii-Stali Świdnica i Szkoły Podstawowej nr 6 w Świdnicy (klasy sportowe Polonii-Stali). Biało-zieloni zdominowali rywalizację na naszym terenie i w każdej z kategorii wiekowych awansowali do dolnośląskich finałów rozgrywek „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Te odbędą się wiosną 2019 roku. 

Rozpoczęło się od zwycięstwa w kategorii U-8. Trenerzy Polonii-Stali Świdnica Ryszard Tyndel oraz Andrii Kozachenko wystawili w turnieju eliminacyjnym trzy zespoły. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z postawy naszych podopiecznych. Aż dwie nasze drużyny awansowały do półfinałów. Słowa uznania dla drugiej ekipy, w skład której wchodzili zawodnicy z młodszego rocznika 2012. Mimo to chłopcy grali jak równy z równym w spotkaniu półfinałowym z AP 13 Świdnica – mówi szczęśliwy trener, Ryszard Tyndel. Ostatecznie najlepsza okazała się Polonia-Stal I Świdnica (rocznik 2011), wyprzedzając AP 13 Świdnica i Gryfa Świdnica. Tylko najlepsza ekipa zagra w wielkim, dolnośląskim finale.

Skład Polonii-Stali I Świdnica: Michał Sobolewski, Feliks Dudek, Szymon Gawroński, Noah Bösch, Hubert Głogiewicz, Krystian Kopeć, Oskar Ożóg, Aleksander Stasiak, Kacper Monica, Szymon Traczykowski.

Do młodych piłkarzy Polonii-Stali Świdnica poziomem dostosowali się również starsi koledzy występujący w rozgrywkach Tymbarku pod szyldem Szkoły Podstawowej nr 6 w Świdnicy (klasy sportowe Polonii-Stali Świdnica). Podopieczni trenerów Przemysława Malczyka i Mariusza Krupczaka triumfowały kolejno w rozgrywkach U-10 i U-12. – Cieszymy się z wygranej, bo nie było łatwo. W każdym roczniku toczyła się zacięta walka, niemniej jednak pierwszy raz odkąd pracuję, jeden klub wygrał wszystkie trzy kategorie wiekowe. Należy pochwalić chłopaków, którzy na co dzień ciężko pracują na treningach w klasach sportowych przy SP 6 w Świdnicy. Trzeba podziękować rodzicom dzieciaków za zaufanie, jak również dyrektor szkoły za stworzenie dobrych warunków do pracy. Teraz musimy pracować jeszcze intensywniej, aby powalczyć w finale dolnośląskim – komentuje trener Mariusz Krupczak.

Skład rocznika 2007: Babraj, Sośnicki, Pawlik, Kulig, Wacht, Kołodziejczyk, Karaś, Jurusz, Szuter, Urbańczyk.

Skład rocznika 2009: Sikora, Mrzygłód, Jeziorny, Duda, Kołakowski, Szwaczek, Jedliński, Hajduga, Monica.

To już XIX edycji turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, czyli największych zawodów piłkarskich dla dzieci w Europie. Dziewczęta i chłopcy w wieku 6-12 lat rozpoczęli rywalizację, której finał odbędzie się 2 maja 2019 roku na stadionie PGE Narodowym. W województwie dolnośląskim rozgrywki w XIX edycji odbywają się we wszystkich powiatach. Warto podkreślić, że w tym roku zgłoszono tutaj o 41% więcej drużyn dziewczynek U-12 i o 25% więcej zespołów 10-latek niż przed rokiem. W obu przypadkach to największy wzrost w skali całego kraju. Turniej już od niemal 20 lat pozwala młodym zawodnikom rozbudzić w sobie piłkarską pasję i spełnić pierwsze sportowe marzenia. XIX edycja będzie wyjątkowa z kilku powodów. Po pierwsze, zgłoszono do niej 28 000 drużyn, które będą reprezentować aż 97% wszystkich powiatów w Polsce. W przypadku aż 9 województw – dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, mazowieckiego, podlaskiego, świętokrzyskiego, warmińsko-mazurskiego i zachodniopomorskiego – każdy z powiatów będzie miał swoich przedstawicieli. Można więc stwierdzić, że rozgrywki odbywają się w każdym zakątku kraju.

Poprzedni artykułŚwidnica wczoraj i dziś. Ul. Zamkowa
Następny artykułGdzie i jak świętować 100-lecie niepodległości?