Strona główna 0_Slider W gminie Świdnica bez zmian. Mazurek zapowiada walkę o środki na inwestycje

W gminie Świdnica bez zmian. Mazurek zapowiada walkę o środki na inwestycje

0

Teresa Mazurek na stanowisku wójta, zaś Regina Adamska na czele Rady Gminy Świdnica. Nowo wybrani gminni samorządowcy spotkali się podczas inauguracyjnego posiedzenia, odebrali zaświadczenia o wyborze i złożyli ślubowania. – Jeszcze raz dziękuję za wsparcie w dotychczasowych działaniach, a teraz wracajmy do pracy! – mówiła wójt gminy Świdnica.

Podczas październikowych wyborach samorządowych, mieszkańcy gminy zdecydowali, że w ławach rady zasiądą: Regina Adamska, Kazimierz Korta, Roman Jadach, Teresa Bąk, Daniel Wieczorek, Łukasz Świeczko, Arkadiusz Piaseczny, Lucyna Mroczek, Piotr Okoniewski, Bronisław Dratwa, Beata Szyszka, Jadwiga Wicher, Tadeusz Żuberek, Paweł Dziurdzia, Eligiusz Janasik. Podczas I sesji nowo wybranej rady każdy z nich odebrał zaświadczenie o wyborze a także złożył ślubowanie.

W obecności radnych VIII kadencji swoje ślubowanie złożyła także Teresa Mazurek, pełniąca funkcję wójta gminy Świdnica od 2003 roku. – Za nami wybory, za nami kampania wyborcza. Wracamy do rzeczywistości. Zakończyliśmy VII kadencję, wkraczamy w kadencję VIII. W moim przekonaniu miniona kadencja była najlepszą kadencją w naszej historii. Udało nam się zainwestować 80 milionów przez cztery lata. Zbudowaliśmy basen, termomodernizację przeszły szkoły, wyremontowaliśmy świetlice, wybudowaliśmy 25 kilometrów dróg, wybudowaliśmy nowe przedszkole, powstał nowy posterunek policji na terenie naszej gminy – to te ważniejsze inwestycje, które udało nam się zrobić – wyliczała Mazurek.

Dziękuję moim współpracownikom, bo bez nich nie bylibyśmy w miejscu, w którym jesteśmy obecnie. Dziękuję wszystkim, którzy nas w tej pracy wspierali. Dziękuję mojej rodzinie, bo to ona ponosi trud tej pracy, bo mnie praktycznie w domu nie ma – dodała Mazurek. Oprócz złożenia gratulacji wszystkim nowo wybranym samorządowcom, wójt wyraziła nadzieję na pomyślną współpracę w rozpoczętej, pięcioletniej kadencji. – Przed nami niełatwy okres – kończy się okres programowania 2014-2020. Zostały nam dwa lata. Większość inwestycji już za nami, trzeba będzie mocno popracować, żeby wykorzystać kolejne możliwości inwestycyjne w naszej gminie – zadeklarowała. Przypomniała przy tym, że do końca roku samorządowcy będą musieli przyjąć budżet na rok 2018.

Formalnością podczas poniedziałkowej, inauguracyjnej sesji okazał się wybór nowego przewodniczącego Rady Gminy. W tajnym głosowaniu zdecydowano, że funkcję tę w dalszym ciągu pełnić będzie Regina Adamska.

***

Podczas I tury głosowania na wójta, Teresa Mazurek otrzymała poparcie 49,63% wyborców. Na drugim miejscu znalazł się Łukasz Świeczko, którego poparło 29,44% mieszkańców. Kolejne miejsca zajęli: Magdalena Salińska – 17,54% i Zdzisław Natanek – 3,39%. W drugiej turze mieszkańcy zdecydowali, że wójtem pozostanie Teresa Mazurek (. Swojego konkurenta wyprzedziła o 145 głosów.

Michał Nadolski
[email protected]