Strona główna Wydarzenia Zaginiona ulica i wyborca pozbawiony uprawnień. Wyborcze perypetie

Zaginiona ulica i wyborca pozbawiony uprawnień. Wyborcze perypetie

0

Niemałe zaskoczenie spotkało w wyborczą niedzielę mieszkańców ulicy Zielonej w Pszennie. W lokalu wyborczym dowiedzieli się, że ich ulica… nie istnieje. Problem z oddaniem głosu miał także mieszkaniec Jaworzyny Śląskiej.

O godzinie 7.00 otwarte zostały lokale wyborcze, w których mieszkańcy wybiorą swoich przedstawicieli do samorządu na najbliższych pięć lat. Nie we wszystkich przypadkach możliwość oddania głosu odbyła się bezproblemowo.

Nie mogę na razie głosować, bo mojej ulicy nie ma w wykazie obwodowej komisji w Pszennie. Mają się że mną skontaktować, jak ustalą coś w Urzędzie – opisywał w serwisie społecznościowym mieszkaniec ulicy Zielonej. Jeden ze świdnickich deweloperów buduje tam właśnie pokaźne osiedle domków jednorodzinnych. Ostatecznie o nowej ulicy urzędnicy sobie przypomnieli, dzięki czemu wszyscy mieszkańcy nowego osiedla będą mogli oddać swój głos w świetlicy wiejskiej przy ulicy Wrocławskiej w Pszennie.

Z brakiem możliwości oddania głosu w wyborach spotkał się także mieszkaniec Jaworzyny Śląskiej. W lokalu wyborczym przy Mickiewicza 9 usłyszał, że nie jest uprawniony do głosowania. – Zasugerowano mi, że najpewniej musiałem zostać skazany i dlatego odebrano mi prawo głosu. Oczywiście nic takiego nie miało miejsca. Ostatni raz karany byłem w szkole, gdzie musiałem stać w kącie – twierdził pan Marek. Dzięki szybkiej interwencji telefonicznej u wałbrzyskiego komisarza wyborczego, sprawę udało się rozwiązać pomyślnie.

Michał Nadolski
[email protected]