Strona główna Sport Piłka nożna Z takim rywalem jeszcze nie grali…

Z takim rywalem jeszcze nie grali…

0

Tydzień temu mierzyli się z liderem polskiej ekstraklasy, a już dziś sprawdzą formę juniorów starszych Polonii-Stali Świdnica. Mowa o trzecioligowej drużynie Lechii Dzierżoniów, która powalczy z zespołem trenera Szymona Majcherczyka o awans do ćwierćfinału Pucharu Polski na szczeblu OZPN Wałbrzych. 

Lechia Dzierżoniów na co dzień walczy o punkty na boiskach III ligi dolnośląsko-lubusko-opolsko-ślaskiej. Podopieczni Zbigniewa Soczewskiego w ubiegłym sezonie sięgnęli po Puchar Polski na szczeblu okręgu wałbrzyskiego (wygrana w finale 2:1 z seniorami Polonii-Stali Świdnica), a następnie triumfowali w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu dolnośląskim. To wszystko dało im przepustkę na szczebel centralny. Losowanie skrzyżowało ich z wicemistrzem Polski i aktualnym liderem ekstraklasy – Jagiellonią Białystok. Faworyci zwyciężyli w Dzierżoniowie 1:0, ale lechiści zaprezentowali się z bardzo dobrej strony…

To już jednak historia, a najbliższym przeciwnikiem Lechii będą właśnie piłkarze Polonii-Stali Świdnica z Ligi Dolnośląskiej Juniorów. Biało-zieloni są z pewnością największą rewelacją rozgrywek pucharowych na szczeblu OZPN Wałbrzych. W całej stawce nie ma już bowiem drużyny, która przebyłaby tak daleką drogę, by znaleźć się w 1/8 finału i walczyć o awans do ćwierćfinału. Poloniści odprawili z kwitkiem solidną grupę drużyn seniorskich: Włókniarza Głuszyca, Pogoń Pieszyce i KS Walim. Szczególnie trzeba zwrócić uwagę na wygraną z Pogonią – aktualnym liderem klasy okręgowej seniorów. Lechia była rozstawiona i rozpoczęła walkę od trzeciej rundy, pokonując na wyjeździe Górnika Nowe Miasto Wałbrzych 2:0.

Spotkanie pomiędzy juniorami starszymi Polonii-Stali Świdnica i Lechią Dzierżoniów odbędzie się we wtorek, 2 października. Start meczu na głównej płycie świdnickiego stadionu o godz. 16.00. Faworytem spotkania będą oczywiście trzecioligowi seniorzy Lechii, ale świdniccy juniorzy obiecują walkę i liczą na wsparcie kibiców!