Strona główna Sport Piłka nożna Wysokie zwycięstwo AKS-u, kolejna porażka Zjednoczonych

Wysokie zwycięstwo AKS-u, kolejna porażka Zjednoczonych

0

W zupełnie odmiennych nastrojach kończyli ósmą serię spotkań piłkarskiej IV ligi zawodnicy AKS-u Strzegom i Zjednoczonych Żarów. Pierwsi rozbili Spartę Grębocice, drudzy ulegli na wyjeździe Górnikowi Wałbrzych i wciąż są najsłabszą drużyną w stawce. 

Zwycięstwo AKS-u nie podlegało żadnej dyskusji, a outsider grupy zachodniej IV ligi był tylko tłem dla wicelidera rozgrywek. Podopieczni Roberta Bubnowicza prowadzili do przerwy już 5:0. W tej części gry dwa gole strzelił Damian Migalski, a po jednym trafieniu zanotowali Wojciech Durajczyk, Marcin Morawski i Kamil Sadowski. Po zmianie stron dołożyliśmy jeszcze trzy gole autorstwa Rolanda Emeki, Kamila Sadowskiego i Jakuba Małuckiego (trafienie samobójcze). Rywale dwukrotnie zdołali odpowiedzieć za sprawą Szymona Józefczaka i Adama Kubika. AKS jest drugi w tabeli, ale wciąż traci cztery punkty do lidera tabeli – rezerw Chrobrego Głogów.

AKS Strzegom – Sparta Grębocice 8:2 (5:0)

AKS: Słowik, Zieliński, Chrapek, Durajczyk (64′ Serweciński), Krupnik, Domaradzki (75′ Lewandowski), Morawski, Shevchenko (46′ Deiverson), Migalski (82′ Sabat), Sadowski, Emeka (76′ Silva).

Po ostatnim występie w Marcinkowicach i porażce 1:12, kibice Zjednoczonych mogli być pełni obaw. Beniaminek grupy wschodniej miał bowiem zmierzyć się na wyjeździe z liderem tabeli – Górnikiem Wałbrzych. Gospodarze zwyciężyli, ale pogromu nie było. Skończyło się na wyniku 3:0 dla wałbrzyszan po trafieniach Mateusza Sobiesierskiego, Michała Oświęcimki i Kamila Młodzińskiego. Zjednoczeni już w najbliższą sobotę (6 października, godz. 15.00) rozegrają w Świdnicy derby z miejscową Dabro-Bau Polonią-Stalą.

Górnik Wałbrzych – Zjednoczeni Żarów 3:0 (1:0)

Zjednoczeni: Janikowski, Szuba, Baziak (70′ Wojnowski), Gawryszewski, Khvostenko, Klimaszewski, Szewczyk, Uszczyk, Czoch (70′ K. Hruszowiec), Łagiewka, Sajdak.