Strona główna 0_Slider Wiatr zerwał ocieplenie ze ściany kamienicy

Wiatr zerwał ocieplenie ze ściany kamienicy [FOTO/VIDEO]

10

Zgodnie z wcześniejszymi ostrzeżeniami wydanymi przez meteorologów, nad regionem występują silne porywy wiatru. Z problemami zmagają się nie tylko energetycy, wezwani do zerwanych linii energetycznych. Na ulicy Kościelnej wichura uszkodziła elewację budynku.

Około godziny 12.00 silny poryw wiatru zerwał fragment ocieplenia ze ściany budynku przy ulicy Kościelnej 8. Fragmenty elewacji spadły na chodnik, a pozostała część zwisała z kamienicy. Na miejsce wezwano straż pożarną, która zajęła się zabezpieczaniem ściany budynku. Służby poinformowały o sytuacji zarządcę nieruchomości.

Z kolei z powodu zerwania linii energetycznych do przerw w dostawie prądu doszło w ponad 20 miejscowościach powiatu świdnickiego. W dalszym ciągu z awarią zmagają się mieszkańcy miejscowości: Czechy, Jaroszów, Mikoszowa, Morawa, Pastuchów, Przyłęgów, Rusko, Skarżyce, Strzegom (ulica Rybna). Prąd ma tam zostać przywrócony do godziny 13.15.

Zgodnie z ostrzeżeniem wydanym w poniedziałkowy wieczór przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, do godziny 16.00 we wtorek należy się spodziewać porywów wiatru, dochodzących miejscami do 80-90 km/h.

/mn/

fot. Artur Ciachowski