Strona główna 112 Ruszyła XIX edycja akcji Bezpieczna Kobieta

Ruszyła XIX edycja akcji Bezpieczna Kobieta

0

Świdniccy policjanci wspólnie z kołem Ligi Kobiet Polskich w Świdnicy zorganizowali szkolenie dla pań w ramach akcji „Bezpieczna Kobieta”. Wzięły w nim udział mieszkanki powiatu, które chciały nabyć lub doskonalić swoje umiejętności m.in. z zakresu samoobrony.

To już XIX edycja „Bezpiecznej Kobiety”, której ideą jest przybliżenie kobietom zasad zachowania się w sytuacjach zagrożenia oraz nabycie umiejętności odparcia ataku w przypadku zetknięcia się z czyhającym na nie niebezpieczeństwem – tłumaczy Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji. Podczas pierwszego spotkania uczestniczki kursu spotkały się min. z technikiem kryminalistyki, który opowiedział czym się zajmuje oraz w jaki sposób i za pomocą jakich narzędzi zabezpiecza ślady, dowiedziały się również jak zachować się w sytuacji gdy doszło do włamania.

Szkolenie obejmuje część teoretyczną, podczas której uczestniczki poznają m.in. źródła agresji człowieka, a także część praktyczną. – Ta druga to przede wszystkim przedstawiane przez funkcjonariuszy różnego rodzaju symulacje zagrożeń oraz sposoby na skuteczną obronę przed napastnikiem. Policjanci w czasie szkolenia zwracają głównie uwagę pań na aspekty prawne i praktyczne dozwolonej samoobrony – dodaje Ząbek.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułJakie pomysły na Świdnicę? Debata prezydencka dzisiaj o godzinie 17.00
Następny artykułCo dalej z basenem letnim? 45 pytań od wykonawców i jedno odwołanie