Strona główna 112 Potrącenie rowerzysty na Kopernika

Potrącenie rowerzysty na Kopernika

10

Pogotowie ratunkowe oraz policja interweniowały w czwartkowe popołudnie na ulicy Kopernika. Doszło tam do potrącenia rowerzysty.

zdjęcie przesłane przez czytelnika portalu Swidnica24.pl

Do zderzenia cyklisty z samochodem doszło około godziny 14.30 u zbiegu ulic Kopernika i Kilińskiego. Rowerzysta, mężczyzna w starszym wieku, został przewieziony do szpitala. Najprawdopodobniej nie odniósł poważniejszych obrażeń.

/mn/

 • Alicja z Krainy Czarów

  Rowerzyści w starszym wieku lubią poruszać się jezdnią na ulicy Kopernika, zupelnie ignorując nową ścieżkę rowerową. Ciekawe jak było w tym przypadku …

 • Slawomir Slawek

  Zapytam tak , kiedy odpowiednie służby zaczną w końcu ścigać rowerzystów za jazdę po przejściach dla pieszych i po drodze gdzie są ścieżki rowerowe, codziennie widzę to nagminnie i każdy z Was tez ale nikt nie interweniuje !!!!
  Wjeżdżaj wprost pod auto jeszcze grożąc no mysla że na przejściu mają pierwszeństwo , gdzie te służby gdzie pytam !!!

  • Polak

   To prawda , że czasem przeginają ale dotyczy to także kierowców .
   Ostatnio na przejściu dla pieszych starszy pan autem mało mi nie przejechał po nogach .

  • Krzysiek

   A kiedy służby zaczną ścigać kierowców nieustępujących pierwszeństwa pieszym i rowerzystom?

   • Slawomir Slawek

    Pierwszeństwo ma pieszy wchodzący na przejście a nie metr od niego po drugie pieszy ma dojść do przejścia stanąć rozglądać się i nie ma prawa wejść jeśli bezpośrednio przed przejściem widzi nadjezdzajace auto bo to jest wtargnięcie , ale masz rację jednych i drugich .trzeba dopilnować .ale czy widzisz żeby ktoś to egzekwował !!!!!

    • dyslektyk

     Już Tobie odpowiadam tak stanie się w momencie kiedy wymienione służby nauczą kierowców kultury i próba skrecenia w lewo bądź zmiany pasa rowerem nie będzie się wiązała z tym że jakiś dupek z telefonem w ręce wymusi i przejedzie po Tobie .Jak myślisz czemu nawet policja nic nie robi? Rower na chodniku przejściu taka łatwa stówa do zarobienia dla nich bo nawet oni sobie zdają sprawę że tak jest bezpieczniej.

  • Perun

   Tam jest przejazd rowerowy, więc starszy pan zgodnie z littera legis przejeżdżał przez ulicę. Kierowca powinien ustąpić mu pierwszeństwa, ale często gęsto tak nie robią. Problem widzę w “zbyt ściśniętych warkoczykach” wszystkich uczestników ruchu. Za dużo spinki i postawy “ja pierwszy”, a za mało zwykłej uprzejmości.

 • Mariusz Adamski

  Pana który jechał rowerem proszę o kontakt na adres piotr.majewski9@o2.pl

  • YES

   co chciałeś złozyć życznia szybkiego powrotu do zdrowia hieno?

 • Maciej Miłosz

  Kierowcy jeżdżą jak świry, nie zwracają uwagi na innych uczestników ruchu.