Strona główna 0_Slider Maluchy od roku czekają na nowe place zabaw

Maluchy od roku czekają na nowe place zabaw

10

Mija rok od rozstrzygnięcia czwartej edycji Świdnickiego Budżetu Obywatelskiego. Podczas głosowania mieszkańcy wybrali m.in. projekty związane z przebudową placów zabaw przy dwóch miejskich przedszkolach. Mali świdniczanie w tym roku już raczej nie skorzystają z planowanych dla nich atrakcji. Właśnie unieważniono przetarg na modernizację obu placów zabaw.

plac zabaw przy Przedszkolu Miejskim nr 4 (fot. UM Świdnica)

Podczas głosowania przeprowadzonego w październiku 2017 roku mieszkańcy oddali 670 głosów na rewitalizację placu zabaw przy Przedszkolu Miejskim nr 4, a także 266 głosów na przebudowę placu zabaw w Przedszkolu Miejskim Nr 6.

W ramach modernizacji, przy placówce mieszczącej się na ulicy Lelewela miała zostać wykonana bezpieczna nawierzchnia z poliuretanu, zamontowane miały być atestowane urządzenia do zabaw dla maluchów: zjeżdżalnie, ścianka wspinaczkowa, wieżyczki z pomostem ruchomym i mostkiem z lin, przejście tunelowe, karuzela, huśtawka, piaskownica, domek krasnoludka, bujak i stoliki do gier, a także miały tam zostać nowe krzewy i drzewa. Podobnie miał zostać wyposażony plac zabaw przedszkola przy ulicy Komunardów, którego dodatkową atrakcją miała być lokomotywa z tunelem.

Koszt odnowienia i urozmaicenia obu placów zabaw świdniccy urzędnicy oszacowali na około 332 tys. złotych. Prace miały zostać zakończone w ciągu trzech miesięcy. Tak się jednak nie stanie, bowiem do ogłoszonego przez Urząd Miejski przetargu nie zgłosił się ani jeden wykonawca zainteresowany wykonaniem prac. Postępowanie trzeba było unieważnić. Nie wiadomo, czy i kiedy przetarg zostanie powtórzony, a tym samym, kiedy świdnickie maluchy będą mogły wreszcie skorzystać z obiecanych rok temu atrakcji.

Michał Nadolski
nadolski@swidnica24.pl

 • Pawel

  Kolejna inwestycja BMS, której nie ogarnia…

 • Grzesiek

  A
  informacji z Urzędu nie mają nawet dyrektorzy placówek. Nic nie wiadomo
  o stanie zaawansowania robót. Teraz wiemy że są same kłopoty.
  Zastanawiam się czym zajmuje się pełnomocnik ds budżetu obywatelskiego?

 • Maciej Miłosz

  Schodzimy coraz niżej, teraz już problem z inwestycjami pokroju placu zabaw.

 • Siostra Bernadetka

  Nie idźcie tą drogą. Zadbany trawnik to najlepsza nawierzchnia.
  Likwidacja trawy na rzecz poliuteranu, wycięcie drzew i wykonanie nowych młodych nasadzeń, funduje sie dzieciakom zabawę na patelni.

  • Grzesiek

   Problem w tym że w przedszkolu nr 6 nie ma trawy od kilkunastu lat i dzieci się duszą pyłem piaskowym. A teraz ta guma miała być tylko pod nogami zabawek . Na pozostałym terenie miał być podobno trawnik.

   • Siostra Bernadetka

    Nie znam tego przedszkola ale widziałam co robi się w żłobku miejskim i nie podoba mi się. Wycięto drzewo pod którym zwykle w upalne dni dzieci wypoczywały na trawniku. Położono sporo betonu a zapowiadany był jeszcze poliuretan.

 • Karo

  Teraz wyczekiwane i obiecane place zabaw, wczesniej zmarnowane pieniadze z basenu odkrytego, ktorego remont dalej w lesie, o basenie w szkole nr 4 nie wspominajac, stadion, park aneksowany do poki co prawie 20 milionow. Ciagle aneksy, roboty dodatkowe, kolejne koszty. Czy ktos w tym miescie za jakies procedury w ogole odpowiada? Czy tylko podatnicy maja ponosic konsekwencje?

 • Wiktor Lis

  A ja się pytam tych ćwoków z urzędu- co robili przez rok w tej sprawie ???? Głosowanie było równo rok temu. Zamiast przeprowadzić remonty podczas wakacji aby dzieci mogły się bawić w roku szkolnym to ogłoszenie przetargu nastąpiło pod koniec wakacji bądź już nawet we wrześniu- taką informację przekazała jedna z przedszkolanek. Ja Wam odpowiem o co zapewne chodzi. Pewnie tych środków w budżecie wcale nie ma- zostały przehuśtane…

 • Zdzisław a

  A do tego placu zabaw ,mają dostęp wszystkie dzieci?

  • Franek

   Dobre pytanie.

   Takie place przedszkolne nie powinno się budować z budżetu obywatelskiego, bo NIE BEDĄ DOSTĘPNE DLA WSZYSTKICH DZIECI.

   Moim zdaniem, ich budowa powinna być finansowana z ogólnego budżetu miasta.