Strona główna 0_Slider Maluchy od roku czekają na nowe place zabaw

Maluchy od roku czekają na nowe place zabaw

11

Mija rok od rozstrzygnięcia czwartej edycji Świdnickiego Budżetu Obywatelskiego. Podczas głosowania mieszkańcy wybrali m.in. projekty związane z przebudową placów zabaw przy dwóch miejskich przedszkolach. Mali świdniczanie w tym roku już raczej nie skorzystają z planowanych dla nich atrakcji. Właśnie unieważniono przetarg na modernizację obu placów zabaw.

plac zabaw przy Przedszkolu Miejskim nr 4 (fot. UM Świdnica)

Podczas głosowania przeprowadzonego w październiku 2017 roku mieszkańcy oddali 670 głosów na rewitalizację placu zabaw przy Przedszkolu Miejskim nr 4, a także 266 głosów na przebudowę placu zabaw w Przedszkolu Miejskim Nr 6.

W ramach modernizacji, przy placówce mieszczącej się na ulicy Lelewela miała zostać wykonana bezpieczna nawierzchnia z poliuretanu, zamontowane miały być atestowane urządzenia do zabaw dla maluchów: zjeżdżalnie, ścianka wspinaczkowa, wieżyczki z pomostem ruchomym i mostkiem z lin, przejście tunelowe, karuzela, huśtawka, piaskownica, domek krasnoludka, bujak i stoliki do gier, a także miały tam zostać nowe krzewy i drzewa. Podobnie miał zostać wyposażony plac zabaw przedszkola przy ulicy Komunardów, którego dodatkową atrakcją miała być lokomotywa z tunelem.

Koszt odnowienia i urozmaicenia obu placów zabaw świdniccy urzędnicy oszacowali na około 332 tys. złotych. Prace miały zostać zakończone w ciągu trzech miesięcy. Tak się jednak nie stanie, bowiem do ogłoszonego przez Urząd Miejski przetargu nie zgłosił się ani jeden wykonawca zainteresowany wykonaniem prac. Postępowanie trzeba było unieważnić. Nie wiadomo, czy i kiedy przetarg zostanie powtórzony, a tym samym, kiedy świdnickie maluchy będą mogły wreszcie skorzystać z obiecanych rok temu atrakcji.

Michał Nadolski
[email protected]