Strona główna 0_Slider Nocne pływanie dla Julki. Dołącz!

Nocne pływanie dla Julki. Dołącz!

0

Od wielu lat 9-letnia Julka Malik jest pod serdeczną opieką mieszkańców gminy Żarów, którzy podczas wielu imprez chętnie otwierają serca i portfele, by wesprzeć leczenie dziecka. Podobnie będzie już wkrótce, 19 października 2018 roku, podczas nocnego maratonu pływania w żarowskim basenie krytym.

Julia podczas jednego z pikników charytatywnych

Julia Malik cierpi na rzadką chorobę genetyczną Zespół Angelmanna, który cechuje się bardzo słabą równowagą, napadami padaczki i brakiem mowy.

– Już dziś zapraszamy wszystkich do włączenia się w akcję charytatywną na rzecz Julii Malik z Żarowa, która prowadzona będzie podczas nocnego pływania na żarowskim basenie. Będziemy pobijać kolejny rekord przepłyniętych długości na basenie. Do pobicia jest dystans 77 km i 525 metrów. Każdy chętny 19 października będzie mógł zmierzyć się z wyzwaniem, a przy okazji wesprzeć również leczenie dziewczynki – zachęcają organizatorzy,  Gminne Centrum Kultury i Sportu oraz gmina Żarów i Wspólnota Samorządowa. Dla najlepszej kobiety oraz mężczyzny czekają nagrody. Organizatorem zbiórki charytatywnej jest Komitet Społeczny Julii Malik.

Zapisy do udziału prowadzi Krzysztof Dutkiewicz tel. 74 8580-753 wew. 27 lub 693 931 778. Każdy z uczestników przez 30 minut musi pokonać jak największą ilość długości basenu. Zawodnicy, którzy dokonają zapisu do dnia 18 października mogą bezpłatnie korzystać z wszystkich atrakcji basenu w Żarowie w godzinach 20:00-24:00.

Piątek, 19 października, od godz. 20.00, pływalnia w Żarowie!

/opr. red./