Strona główna 0_Slider Kto burmistrzem, kto wójtem? Oni powalczą w II turze!

Kto burmistrzem, kto wójtem? Oni powalczą w II turze!

0

Kożuchowicz czy Ozga? Gołębiowski czy Leń? Mazurek czy Świeczko? Przed mieszkańcami Świebodzic, gminy Marcinowice i gminy Świdnica kolejne głosowanie. W najbliższą niedzielę zdecydują, kto będzie stał na czele ich samorządów przez najbliższych pięć lat.

W przypadku radnych gminnych, miejskich, powiatowych i wojewódzkich, wyborcze rozstrzygnięcia zapadły już podczas głosowania przeprowadzonego 21 października. Wtedy też, już w pierwszej turze wyborów, mieszkańcy gminy Dobromierz, gminy Jaworzyna Śląska, gminy Strzegom, Świdnicy i gminy Żarów wybrali swoich wójtów, burmistrzów i prezydentów. II tura potrzebna będzie w Świebodzicach, gminie Marcinowice i gminie Świdnica.

W Świebodzicach o reelekcję walczy burmistrz Bogdan Kożuchowicz, który w I turze zdobył 44,12% głosów. Na drugim miejscu uplasował się Paweł Ozga, który z poparciem 30,87% wyborców wyprzedził trzeciego z kandydatów ubiegających się o fotel włodarza miasta – Mariusza Szafrańca (25,0%). Na nieco ponad tydzień przed przed powtórnym głosowaniem prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej udzielił swojego poparcia Bogdanowi Kożuchowiczowi, z kolei Mariusz Szafraniec zdecydował o poparciu wcześniejszego konkurenta, Pawła Ozgi.

O ponowny wybór stara się także Teresa Mazurek. Urzędująca wójt gminy Świdnica otarła się o zwycięstwo już w pierwszej turze, zdobywając wówczas 49,63% głosów. W najbliższą niedzielę zmierzy się z radnym Łukaszem Świeczko, który w I turze głosowania otrzymał poparcie 29,44% wyborców.

Na rozstrzygnięcie czekają też mieszkańcy gminy Marcinowice. 21 października na obecnego wójta, Władysława Gołębiowskiego oddano 1115 głosów (35,99%). W drugiej turze spotka się on ze Stanisławem Leniem (1107 głosów, 35,73%).

Ponowne głosowanie odbędzie się w dniu 4 listopada 2018 roku. Lokale wyborcze będą czynne w godzinach 7.00-21.00.

Michał Nadolski
[email protected]

Poprzedni artykułNastolatek potrącony przez taksówkę
Następny artykułSalon 202: sklep, w którym każda kobieta poczuje się wyjątkowo