Strona główna Temat dnia Dzieciaki do kodu, programowanie to język przyszłości!

Dzieciaki do kodu, programowanie to język przyszłości!

0

Każdy rodzic chciałby zapewnić swoim dzieciom idealne warunki rozwoju i dobry start w przyszłość, jednak szybkie zmiany technologiczne i społeczne powodują, że współczesny rynek pracy jest bardzo dynamiczny. Musimy przygotować się na to, że znaczna część pokolenia naszych dzieci będzie pracowała w zawodach, które w tej chwili jeszcze nie istnieją. Jak w takim razie przygotować je do czegoś nieznanego?

„Każdy w tym kraju powinien uczyć się programowania, bo to uczy myślenia” Steve Jobs

Stałą tendencją rozwoju współczesnej cywilizacji jest wykorzystywanie nowoczesnych i innowacyjnych technologii cyfrowych właściwie w każdym sektorze gospodarki. Wiedza i doświadczenie naszych dzieci w tej dziedzinie będą stanowić w przyszłości o ich przewadze na rynku pracy. Niestety szkoła średnia to o wiele za późno na próbę zainteresowania młodzieży, w szczególności dziewcząt, zagadnieniami informatycznymi. Do tego czasu nastolatki mają już ugruntowane zainteresowania, niejednokrotnie na podstawie powszechnych stereotypów, które traktują programowanie jako trudną umiejętność, przeznaczoną głównie dla płci męskiej. Dzieci młodsze, już nawet 4- i 5-letnie, wykazują ciekawość, która jest nieodłącznym wymogiem w nauce, także nauce informatyki i kodowania. Centrum Edukacyjne EDU PARK chce wykorzystać tę ciekawość i zastosować ją do czegoś namacalnego, co angażuje młode umysły.

 

W nowym roku szkolnym Centrum Edukacyjne EDU PARK przygotowało szereg kursów z nauki podstaw programowania dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, które dla wygody rodziców i uczniów prowadzone będą w ramach godzin „świetlicowych” lub zaraz po zakończeniu zajęć dydaktycznych między innymi w:

– Szkole Podstawowej nr 4 w Świdnicy,
– Szkole Podstawowej nr 6 w Świdnicy,
– Społecznej Szkole Podstawowej w Świdnicy,
– Szkole Podstawowej nr 2 w Świebodzicach
– Społecznej Szkole Podstawowej w Bielawie.

Dodatkowo w Świdnicy będą prowadzone zajęcia w formie kursów popołudniowych, na które zapraszamy zarówno przedszkolaki (5- i 6-letnie), jak i dzieci ze szkół podstawowych. Szczegółowe miejsca i terminy zajęć zostaną podane, na naszej stronie(www.edu-park.pl) i fanpage’u.

Zajęcia proponowane przez Centrum Edukacyjne EDU PARK mają charakter ogólnorozwojowy i wpływają pozytywnie na różne sfery funkcjonowania dziecka. Uczestnicy kursów bawią się robotami Dash i Dot, kosmitą Scottie GO!, robotem Myszką, grają w szachy japońskie „Złapmy Lwa!” oraz programują pracę inteligentnego miasta z zestawami do robotyki, mechatroniki i programowania BeCREO. Wszyscy uczestnicy kursów, poprzez zabawę, uczą się logicznego myślenia, zasad współpracy i podstaw programowania jednocześnie. Dodatkowo dowiadują się w jaki sposób na co dzień, w sposób twórczy korzystać z technologii cyfrowych, które z pewnością będą w przyszłości szeroko wykorzystywane w różnych zawodach. Zajęcia rozwijają także kompetencje społeczne dzieci, umiejętność współpracy oraz efektywnego rozwiązywania zadań w grupie.

Nie każdy z uczestników zajęć zostanie w przyszłości informatykiem, ale zdobyte umiejętności z pewnością ułatwią im naukę w szkole, a później pracę w wymarzonym zawodzie. W przyszłości nie powinno stanowić dla nich trudności korzystanie z różnego rodzaju programów i urządzeń do rozstrzygania postawionych im problemów, a także rozwiązywanie zadań logicznych czy nawet konfliktów w zespole, w którym się znajdą.

UWAGA – pierwsze zajęcia są bezpłatne! Zapraszamy na nie także rodziców. Liczba miejsc jest ograniczona! Aby sprawdzić terminy pierwszych zajęć i wstępnie zapisać swoje dziecko na zajęcia kliknij TUTAJ.

/Artykuł sponsorowany/