Strona główna Wydarzenia Żarów Drogowe zmiany w Żarowie. Plac Wolności i ulica Słowackiego z nową nawierzchnią

Drogowe zmiany w Żarowie. Plac Wolności i ulica Słowackiego z nową nawierzchnią

0

Kolejne drogi na terenie Żarowa zyskały nowe nawierzchnie asfaltowe. Prace, które realizowane były przy ulicy Słowackiego i Placu Wolności w Żarowie wciąż jeszcze trwają. Inwestycja nie została jeszcze w całości zakończona, a w pobliżu trwają także prace związane z przebudową ulic Puszkina i Kwiatowej w Żarowie.

Kolejny etap prac drogowych na terenie naszego miasta za nami. Wyremontowane zostały już drogi przy ulicy Dworcowej, Wojska Polskiego oraz Kopernika w Żarowie. Teraz do użytku naszych mieszkańców oraz kierowców będziemy oddawać drogi przy ul. Słowackiego i Placu Wolności. Na terenie przy Placu Wolności w Żarowie przebudowana zostanie droga, ale także planujemy tutaj zrealizować inne zadania. Będzie to budowa siłowni zewnętrznej z nowymi urządzeniami oraz strefy rekreacji, w ramach której planowane jest postawienie altany ogrodowej, stołu do gier z ławą, nowych ławek, koszy na śmieci i stojaków na rowery. Na placu zamontowany zostanie także nowy plac zabaw – wyjaśnia burmistrz Leszek Michalak.

Koszt remontu drogi przy ul. Słowackiego oraz Placu Wolności to 604 tys. złotych. Wszystkie inwestycje finansowane są ze środków własnych budżetu gminy Żarów i pozyskanego dofinansowania. Niebawem Plac Wolności zmieni swój wizerunek, nie tylko dzięki zrealizowanym pracom drogowym. – Niebawem będzie można skorzystać z urządzeń nowej siłowni zewnętrznej, która zostanie zamontowana na Placu Wolności. Wśród urządzeń będzie to steper, narciarz, orbitrek, twister potrójny, wioślarz oraz ławka podwójna. Na nowym placu zabaw dla dzieci zamontowane będą również nowe urządzenia. Będzie to zestaw ze zjeżdżalnią, huśtawka podwójna i huśtawka wagowa, bujaki, karuzela oraz piaskownica. Będą to kolejne zadania zrealizowane na tym terenie, które zmienią wygląd tego miejsca. A przy okazji, dzięki wprowadzonej nowej organizacji ruchu, zrobi się tutaj bezpieczniej – mówi radny Norbert Gałązka.

Na Placu Wolności wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy, a w miejscu kolizyjnego skrzyżowania przy Placu Wolności oraz ulicy Kwiatowej i Puszkina powstanie mini rondo, aby upłynnić ruch w tym miejscu. Wjazd będzie od strony ulicy Mickiewicza w Żarowie. Ma powstać również parking na około 23 miejsc. Zmiany te jednak zostaną wprowadzone po zakończeniu remontu dróg, który w tej chwili się tam odbywa.

/UM Żarów, opr. mn/

Poprzedni artykułKazimierz Kościukiewicz patronem szkoły muzycznej. „To wzruszająca chwila”
Następny artykułWspólnota Samorządowa ogłasza program i przedstawia kandydatów [FOTO/VIDEO]