Strona główna 0_Slider Dean Brown Band na zakończenie jazzowej uczty

Dean Brown Band na zakończenie jazzowej uczty [KONKURS/ROZSTRZYGNIĘCIE]

0

Rozstrzygnięcie konkurs: Podwójne zaproszenia otrzymują Anna Mglej i Irena Kocon. Gratulujemy!

Zbliża się koniec tegorocznej edycji Międzynarodowych Świdnickich Nocy Jazzowych. Już w piątek w Klubie Bolko wystąpi Dean Brown Band. Świdnica będzie jednym z trzech polskich miast, które znalazły się na rozpoczętej właśnie trasie koncertowej zespołu. Do wygrania są dwie podwójne wejściówki!

Najnowszy projekt gitarzysty Deana Browna to międzynarodowa konstelacja muzyków. Sam Dean Brown jest znany głównie ze współpracy z Marcusem Millerem, Davidem Sanbornem oraz The Brecker Brothers. Od wielu lat również z wielkim powodzeniem koncertuje prowadząc swoje własne projekty i promując autorskie wydawnictwa płytowe.W zespole zestaw perkusyjny obsługuje ikona perkusji jazzowej Marvin Smitty Smith.Smith dzielił scenę z takimi sławami jak Sonny Rollins, Hank Jones, Frank Foster i Frank Wess, Art Farmer, Benny Golson, Slide Hampton i Milt Jackson. Terence Blanchard, Donald Harrison, Ray Brown i Phineas Newborn , George Shearing, Bobby Watson, Hamiet Bluiett, Branford Marsalis, David Murray, Emily Remler, Peter Leicht, Kevin Eubanks, Donald Byrd, Monty Alexander, Diane Reeves, Michel Camilo, a Grover Washington Jr Obecnie jest członkiem Steve Coleman Five Elements i Dave Holland Quartet.W 1987 bierze udział w tournee Stinga ”Nothing Like the Sun „w Ameryce Południowej. Muzycy zwykli mówić, że Smitty jest „bębniarzem bębniarzy”, co najlepiej świadczy jego wpływie oraz znaczeniu dla współczesnej perkusji jazzowej.

Na gitarze basowej gra posiadacz jednego z „najgorętszych nazwisk” w świecie basu elektrycznego, wieloletni współpracownik Joe Zawinula, Linley Marthe, o którym mówi się, że jest „Coltranem basówki”. Skład uzupełnia czołowy wibrafonista elektryczny Bernard Maseli, który ma na swoim koncie współpracę z takimi artystami jak Urszula Dudziak, Michał Urbaniak, Mino Cinelu, Nippy Noya, Bill Bruford, Dean Brown, Mike Stern, Frank Gambale, David Fiuczyński, Eric Marienthal, Bob Malach, Matthew Garrison, Dave Samuels, Ewa Bem, Lora Szafran, Mieczysław Szcześniak i wielu innych. Jest autorem wielu kompozycji i aranżacji (również produkcje radiowe) i nagrał ponad czterdzieści płyt.Wszyscy muzycy kwartetu wzięli udział w nagraniu najnowszej płyty Deana Browna pod tytułem „UNFINISHED BUSINESS” złożoną z autorskich kompozycji Browna oraz Smittego. Płyta ukazała się 18 września ubiegłego roku roku i jest promowana koncertami kwartetu w Japonii, USA i całej Europie.

Koncert Dean Brown Band odbędzie się 12 października 2018 roki, o godzinie 19.30 w Klubie BOLKO, pl. Grunwaldzki 11.

Bilety: 30 zł przedsprzedaż, 40 w dniu koncertu do nabycia w sekretariacie Świdnickiego Ośrodka Kultury – Rynek 43, boczne wejście (pn.-pt. godz. 8.00–16.00), Galeria Fotografii, Rynek 44 (w godzinach otwarcia galerii: wt.-pt. godz. 14.00–18.00, sob. 12.00–16.00.

Wygraj bilet!
Dla naszych czytelników mamy dwie podwójne wejściówki na koncert Dean Brown Band. Aby je zdobyć należy wysłać maila na adres [email protected] z odpowiedzią na następujące pytanie konkursowe: Po raz który odbyły się Świdnickie Noce Jazzowe? Na wiadomości zatytułowane „Dean Brown Band” zawierające również imię, nazwisko, kontaktowy numer telefonu oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych czekamy do jutra, 11 października, do godziny 18.00 – wówczas nastąpi rozstrzygnięcie konkursu. Zwycięzca zostanie powiadomiony o wygranej telefonicznie.

/opr. mn/

fot. Dean Brown Band, ŚOK