Strona główna Wydarzenia Żarów Żarów w rewitalizacji: kolejny budynek przechodzi remont

Żarów w rewitalizacji: kolejny budynek przechodzi remont

0

Rozpoczął się remont kolejnego z 29 budynków wspólnot mieszkaniowych. W tej chwili trwają prace remontowe budynku przy ul. Mickiewicza 21 w Żarowie. Jest to już trzeci budynek, remontowany w ramach rewitalizacji miasta Żarów. W ramach realizowanych prac budynek doczeka się remontu elewacji, zostanie wykonana tutaj także izolacja pionowa ścian podziemia, opaski wokół budynku oraz stolarki okiennej.

Inwestycje realizowane są w ramach dużego projektu unijnego “Odnowa wielorodzinnych budynków mieszkalnych w ramach rewitalizacji miasta Żarów na lata 2014-2020”. – Stare i zniszczone kamienice, dzięki przeprowadzanym pracom zmienią swój wygląd. Dwa budynki na terenie miasta przy ul. Zamkowej 5 oraz Armii Krajowej 28-30 są już po odbiorze technicznym. Doczekały się kompleksowych remontów w zakresie wymiany dachów. Kontynuujemy teraz prace przy remoncie kolejnego budynku w mieście. Wspólnie ze wspólnotami mieszkaniowymi realizujemy inwestycje i remonty, których celem jest przede wszystkim poprawa warunków życia naszych mieszkańców Wyremontowana zabudowa zyskuje równocześnie atrakcyjny wygląd i staje się kolejną wizytówką miasta – mówi Grzegorz Osiecki, zastępca burmistrza Żarowa.

Inwestycje obejmą 27 budynków wspólnot mieszkaniowych oraz dwa budynki komunalne przy ul. Mickiewicza 21 i Sikorskiego 2 w Żarowie. – Wszystkie zadania zostaną sfinansowane z pozyskanego dofinansowania, budżetu gminy Żarów i środków własnych wspólnot mieszkaniowych. Całkowita wartość projektu, w ramach którego realizowane są remonty budynków wynosi 3.042.796,86 złotych. Gmina pozyskała na te zadania dofinansowanie w wysokości 1.573.354,76 złotych – wylicza Magdalena Pawlik z żarowskiego ratusza.

/UM Żarów, opr. mn/