Strona główna Wydarzenia Świdnica Zachęcali do przesiadki na rower i autobus

Zachęcali do przesiadki na rower i autobus [FOTO/VIDEO]

0

W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu na świdnickim Rynku odbył się festyn „Zwiedzaj Świdnicę na rowerze”. Nie zabrakło atrakcji!

Podczas sobotniej imprezy odbył się nie tylko symboliczny przejazd dookoła głównego placu miasta. Na najmłodszych czekały gry i zabawy dla dzieci, prezentowano nowinki rowerowe, udzielano instruktażu w zakresie udzielania pierwszej pomocy, a na stanowisku policji można było oznaczyć swój jednoślad na wypadek kradzieży.

W Rynku stanęły też punkty informacyjne, w których zachęcano do korzystania z e-biletu podczas przejazdów świdnicką komunikacją miejską, demonstrowano działanie mobilnego rozkładu jazdy, a także przedstawiano zasady sortowania odpadów.

Na początku tegorocznego Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu w Świdnicy odbył się także wyścig Eco Challenge. Zadanie polegało na pokonaniu odcinka o długości około 2,2 km pomiędzy początkiem ul. Jodłowej a przystankiem na pl. Grunwaldzkim w możliwie różnorodny sposób. Ochotnicy jechali samochodem, rowerem, autobusem liniowym, szli i biegli. Najszybsze okazało się auto (7 minut 40 sek.), a tuż za nim uplasowali się rowerzyści – docierając do celu 20 sekund później. Autobus dotarł na miejsce po 11 minutach i 30 sekundach.

Michał Nadolski
[email protected]

fot. Artur Ciachowski