Strona główna 0_Slider Wystrzelali wsparcie dla rodziny weterana

Wystrzelali wsparcie dla rodziny weterana [FOTO]

0

Około dziewięciu tysięcy złotych udało się uzbierać podczas sobotniego turnieju strzeleckiego o białe kepi, który odbył się w świdnickiej strzelnicy. Celem zawodów była nie tylko sportowa rywalizacja, ale przede wszystkim pomoc dla rodziny weterana – st. kpr. Pawła Wróblewskiego.

Cel jest szczytny, a i zabawa nieprzypadkowa – mówią organizatorzy zawodów, którzy zachęcali do przybycia na strzelnicę wszystkich chętnych – bez względu na umiejętności oraz pozwolenia prawne do posiadania broni. Na wszystkich uczestników charytatywnej akcji czekali instruktorzy. Imprezę wsparła także fundacja STRATPOINTS, reprezentowana przez generała broni Mirosława Różańskiego, byłego generalnego dowódcy rodzajów sił zbrojnych.

Po kilku godzinach zabawy i napełnieniu zbiórkowej puszki, sędziowie mogli ogłosić wyniki zawodów. W kategorii zawodników (członków klubów strzeleckich oraz niezrzeszonych) pierwsze miejsce zdobył Paweł Dolecki, drugie – Dariusz Ciesek, a trzecie – Szymon Swancar.

W kategorii amatorów (dorosłych) najlepszy okazał się Krzysztof Chojnowski. Kolejne miejsca zajęli Przemysław Pławecki oraz Artur Taraban. Z kolei na podium w kategorii amatorów (dzieci) stanęli: Michał Kwiatkowski, Wojciech Kasprzyk, Filip Szurek.

Zwycięzca zawodów otrzymał białe kepi. Najlepszy z dorosłych amatorów będzie mógł wziąć udział w kursie pozwalającym uzyskać pozwolenie na broń palną. Z kolei główną nagrodą w kategorii dzieci jest przejazd wraz z rodzicami pojazdem opancerzonym Goździk na terenie Muzeum Broni i Militariów w Witoszowie Dolnym. Organizator przewidział też okolicznościowe puchary oraz szereg innych drobnych nagród. Wszystkie zostały wręczone w sobotni wieczór w Restauracji Stary Młyn.

Dochód z zawodów zostanie przeznaczony na pomoc rodzinie dowódcy sekcji strzelców wyborowych i weterana misji w Afganistanie.

Michał Nadolski
[email protected]

fot. Dariusz Nowaczyński, red.