Strona główna Wydarzenia Jaworzyna Śląska Dożynki w Piotrowicach. Święto plonów w deszczu

Dożynki w Piotrowicach. Święto plonów w deszczu

0

Kapryśna aura nie zniechęciła uczestników tegorocznych dożynek gminy Jaworzyna Śląska, które odbyły się w sobotę w Piotrowicach Świdnickich.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą dziękczynną. Następnie tradycyjny chleb dożynkowy przekazano na ręce burmistrza Jaworzyny Śląskiej. Grzegorz Grzegorzewicz tradycyjnie podziękował wszystkim rolnikom za pracę i trud włożony w pracę na roli, a także lokalnej społeczności, która zaangażowała się w organizację obchodów święta plonów.

Dożynki gminne były także okazją do podziękowania za owocną współpracę zaproszonym gościom. Swoją obecnością zaszczyciły nas wyjątkowe osoby: minister Michał Dworczyk – szef Kancelarii Premiera, Kamil Krzysztof Zieliński – wicewojewoda dolnośląski oraz poseł Wojciech Murdzek – mówi Grzegorzewicz.

Na gości dożynek czekały m.in. występy artystycznych zespołów ludowych: „Jaworzynian” z Jaworzyny Śląskiej oraz „Akacjowych śpiewul” z Kątek.Nie zabrakło też stoisk dożynkowych, bogatych w wyroby gastronomiczne oraz ludowe rzemiosło. Świętowanie zakończyła wieczorna zabawa taneczna.

Dodatkową atrakcję z okazji gminnego święta plonów przygotowało Muzeum Technik Rolnych w Piotrowicach Świdnickich, które otworzyło swoje podwoje dla zwiedzających, zapraszając do bezpłatnego obejrzenia ekspozycji muzealnych.

/opr. mn/

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułZwycięskie puchary dla Kwidzyna, Grodkowa i Świdnicy [FOTO]
Następny artykułWystrzelali wsparcie dla rodziny weterana [FOTO]