Strona główna 0_Slider Smarzowski odsłoni prawdę o kościele? Nowy film niebawem w Cinema 3D

Smarzowski odsłoni prawdę o kościele? Nowy film niebawem w Cinema 3D [KONKURS]

0

Niewygodne, przemilczane tematy to znak rozpoznawczy Wojciecha Smarzowskiego. Tym razem znany polski reżyser wyciąga na światło dzienne prawdę o kościele katolickim. Nowy jego film – „Kler” zobaczymy pod koniec września. To właśnie z tym twórcą związany jest nasz kolejny, wielki konkurs kinowy. Do wygrania aż 10 biletów do Cinema3D w Świdnicy.

Filmy Wojciecha Smarzowskiego, który nie boi się trudnych i kontrowersyjnych tematów, wywołują poruszenie w polskim kinie i są szeroko komentowane. Tak było z ostatnią jego produkcją „Wołyń”, która została obsypana nagrodami, w tym prestiżowym Orłem za najlepszy film 2016 r. Nie bez echa, dyskusji i wyróżniań obeszły się także inne jego obrazy jak znakomite „Wesele” z 2004 r., „Róża” (2011), „Drogówka” (2013) i „Pod mocnym Aniołem” (2014). Jak będzie z nowym filmem?

Tym razem niepokorny reżyser „wiwisekcji” (filmowej) poddaje kościół katolicki. „Kler” ma być obrazem tej instytucji oglądanej „od strony zakrystii”, rzucającym światło na problemy wstrząsające i nierzadko przemilczane. Wszystko zostanie ukazane przez pryzmat losów trójki duchownych, których wzloty i upadki udowadniają, że księżom, podobnie jak społeczności wiernych, nic co ludzkie nie jest specjalnie obce. W rolach głównych popis wielkiego aktorstwa dają Arkadiusz Jakubik, Robert Więckiewicz i Jacek Braciak. Po raz pierwszy u Smarzowskiego zobaczymy także znakomitego Janusza Gajosa. W doskonałej obsadzie znaleźli się Joanna Kulig, Katarzyna Herman, Rafał Mohr, Robert Wabich, Henryk Talar i Izabela Kuna. Premiera filmu zaplanowana została na 28 września.

To właśnie z tym cenionym polskim reżyserem jest związany nasz kolejny, wielki kinowy konkurs. Do wygrania aż 10 biletów do Cinema3D w Świdnicy. Aby zdobyć zaproszenia należy wysłać maila na adres [email protected] z odpowiedzią na pytanie: Jakim filmem zadebiutował i w którym roku Wojciech Smarzowski? Na wiadomości zatytułowane „Kino” zawierające również imię, nazwisko, kontaktowy numer telefonu oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych czekamy do 10 września – wówczas nastąpi rozstrzygnięcie konkursu. Zwycięzcy zostaną powiadomieni o wygranej telefonicznie.

/red./
/materiały – Cinema3D/