Strona główna 0_Slider ŚFUP świętuje i otwiera nową halę

ŚFUP świętuje i otwiera nową halę [FOTO]

6

Jedna z najstarszych i największych świdnickich firm przypomina swoją historię, świętuje rozwój i otwiera nową halę. Szósty już sektor Świdnickiej Fabryki Urządzeń Przemysłowych pozwoli na wytwarzanie urządzeń ze stali nierdzewnej i wysokostopowej przede wszystkim dla przemysłu spożywczego i zapewni kolejne 20 miejsc pracy w Świdnicy.

Otwarcia nowej „białej hali” dokonano w obecności zarządu firmy i jej pracowników, przedstawicieli kluczowych klientów z Polski i zza granicy oraz władz miasta. Przypominano historię firmy, a także przedstawiono największe jej modernizacje i imponujące projekty, wśród których znalazł się m.in. największy na świecie zbiornik helowy wykorzystany w Wielkim Zderzaczu Hadronów w centrum badań jądrowych CERN w Genewie. – Nauczeni wieloletnim doświadczeniem i zachęceni dotychczasowymi sukcesami nieustannie rozwijamy i udoskonalamy procesy zapewniające naszym klientom najwyższe standardy – mówił Bogdan Bawiec, prezes zarządu ŚFUP.

Potwierdzeniem tych celów firmy jest już szósty jej sektor, tzw.„biała hala”. – Jest to wydział do produkcji urządzeń i aparatów ze stali wysokostopowych z nowoczesnym centrum obróbczym – wytaczarką CNC TOS Varnsdorf WHR 13 (Q). Łączna powierzchnia użytkowa obszaru to ponad 2500 m2 z trzema suwnicami o udźwigu 12,5 tony, 10 t i 5 ton – tłumaczy Jerzy Lisaj, kierownik biura marketingu w ŚFUPie.

„Biała hala” ma zaspokoić potrzeby klientów zainteresowanych wyrobami ze stali nierdzewnych i wysokostopowych. – Nasza oferta skierowana jest przede wszystkim do przemysłu spożywczego tj. do cukrownictwa, mleczarni, browarów, zakładów spirytusowych, przemysłu cukierniczego i przetwórczego – a więc dla wszystkich, którzy są zainteresowani zakupem produktu o wysokiej trwałości i funkcjonalności oraz spełniającego surowe wymogi sanitarne – wyjaśnia Jerzy Lisaj.

Nowy sektor jednej z najstarszych i największych świdnickich firm nie tylko pokazuje jej technologiczny rozwój, ale też zapewnia kolejne miejsca pracy w Świdnicy. W tej chwili w ŚFUPie pracuje 250 osób. – W planie jest uzupełnienie zatrudnienia o spawaczy, monterów i ślusarzy. Łącznie o około 20 osób – dodaje kierownik Biura Marketingu w ŚFUPie.

Więcej na temat Świdnickiej Fabryki Urządzeń Przemysłowych można przeczytać w artykułach – „Tajemnice opuszczonego biurowca” oraz „ŚFUP Świdnica – od cukierków po Zderzacz Hadronów”.

/Tekst: Agnieszka Nowicka/
/Zdjęcia: Dariusz Nowaczyński/

Poprzedni artykułChcą kupić dla Świdnicy autobusy elektryczne
Następny artykułŚwidniccy koszykarze zagrają na swoim parkiecie