Strona główna 0_Slider Pół Franciszkańskiej zamknięte, Grodzka dwukierunkowa!

Pół Franciszkańskiej zamknięte, Grodzka dwukierunkowa!

1

Uwaga kierowcy! Nie w poniedziałek, nie w czwartek, a już dzisiaj wprowadzono zmiany w organizacji ruchu w okolicy ścisłego centrum Świdnicy. Trwają prace przy układaniu sieci ciepłowniczej pod ulicą Franciszkańską.

Poprzednio świdnickie MZEC ostrzegało o rozpoczęciu prac w poniedziałek. Wtedy też zamknięty dla ruchu miał zostać odcinek ulicy Franciszkańskiej od Siostrzanej do Grodzkiej. – Jest to spowodowane zmianą technologii prowadzenia prac przy kładzeniu miejskiej sieci ciepłowniczej i wykonywaniu przyłączeń do kamienic przy ul. Grodzkiej i Franciszkańskiej. MZEC oraz podwykonawca dołożą wszelkich starań by utrudnienia w komunikacji potrwały jak najkrócej, prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość – wyjaśniał Witold Tomkiewicz, rzecznik spółek miejskich.

W poniedziałek okazało się, że robotnicy jednak nie wkroczyli na Franciszkańską, a ruch samochodowy odbywał się tak jak dotychczas. Stało się tak z uwagi na przedłużające się prace na ulicy Siostrzanej – ich wykonawca zmuszony był przesunąć rozpoczęcie robót na kolejnej ulicy. Mówiło się o czwartku. Prace ruszyły jednak dzień wcześniej. W związku z tym kierowcy proszeni są o zwracanie szczególnej uwagi na tymczasową organizację ruchu.

Od 5 września kierowcy jadący od strony placu św. Małgorzaty muszą kierować się przez wciąż czynny fragment Franciszkańskiej w Siostrzaną. Tym samym od tej strony nie będzie można dojechać do ulicy Grodzkiej. Na czas realizacji robót Grodzka ma się stać ulicą dwukierunkową. Wprowadzono też zmiany w parkowaniu – wprowadzono tam parkowanie równoległe po obu stronach ulicy.

Przypominamy też o rozpoczęciu II etapu przebudowy ulicy Wałbrzyskiej. Tam także obowiązuje nowa organizacja ruchu – przejezdny jest odcinek od Lelewela do al. Niepodległości, zaś zamknięty został fragment od Traugutta do Lelewela.

 

Michał Nadolski
[email protected]