Strona główna Sport Piłka nożna Pokonali kolejną przeszkodę, grają dalej w Pucharze Polski

Pokonali kolejną przeszkodę, grają dalej w Pucharze Polski

0

Bez wątpienia juniorzy starsi Polonii-Stali Świdnica są największą rewelacją rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu Okręgowego Związku Piłki Nożnej w sezonie 2018/2019. Podopieczni Szymona Majcherczyka wygrali już trzeci pojedynek i awansowali do najlepszej szesnastki rozgrywek. W tej fazie znajdują się już tylko rozstawione zespoły, które nie musiały przebrnąć tak dalekiej drogi!

Po wyeliminowaniu A-klasowego Włókniarza Głuszyca i lidera klasy okręgowej seniorów – Pogoni Pieszyce, na drodze biało-zielonych stanął kolejny przedstawiciel seniorskiej klasy A – KS Walim. Świdniczanie byli niewątpliwie zespołem lepszym, chcącym grać w piłkę i stwarzającym sobie więcej okazji do strzelenia gola. Ta sztuka udała nam się jednak tylko raz. W 84. minucie skutecznym egzekutorem rzutu karnego okazał się Jakub Białas. Polonia-Stal Świdnica zwyciężyła 1:0 i awansowała do IV rundy Pucharu Polski na szczeblu OZPN Wałbrzych. Tam naszym przeciwnikiem będzie trzecioligowa Lechia Dzierżoniów, która pokonała 2:0 Górnika Nowe Miasto Wałbrzych.

Gratulacje dla drużyny za walkę i zdrowie pozostawione na boisku. To był mecz, w którym nie wszystko układało się od początku po naszej myśli. Z biegiem minut to my zaczęliśmy jednak dominować, a drużyna przeciwnika ograniczała się jedynie do dalekich wybić piłki, upatrując w tym swoich szans. Głęboko cofnięta ekipa z Walimia w drugiej części meczu pod naporem naszej drużyny opadła z sił, co pozwoliło nam kontrolować i prowadzić grę pod nasze dyktando. Pomimo kreowania wielu sytuacji pod bramką rywala, brakowało nam dziś wykończenia, skuteczności, ostatniego podania lub podjęcia decyzji o strzale. Nad tym elementem musimy właśnie mocno popracować. Kontynuujemy naszą przygodę z Pucharem Polski. Zespołowi mocno zależało na tym, aby móc zagrać w kolejnej rundzie z III-ligową seniorską drużyną Lechii Dzierżoniów, co będzie dla chłopaków fantastycznym doświadczeniem. Mocno liczę na to, że to zaangażowanie i wolę zwycięstwa, a przede wszystkim dobrą, ambitną, solidną grę przeniesiemy na boiska ligowe i na tym polu również potwierdzimy dobrą dyspozycję – ocenia niezwykle szczęśliwy trener juniorów Polonii-Stali Świdnica, Szymon Majcherczyk.

Polonia-Stal Świdnica – KS Walim 1:0 (0:0)

Polonia-Stal: Szczepaniuk, Florian, Bieniasz, Białas, Kurzeja, D. Ciuba, Kucharski, Sikora, Pitura, Kopacz, Czabanowski oraz Czarny, Jastrzębski, Hądzlik, Sawa, Depta, Gazda