Strona główna Wydarzenia Marcinowice Po staropolsku i przy muzyce gości z Czech. Święto plonów w Mysłakowie...

Po staropolsku i przy muzyce gości z Czech. Święto plonów w Mysłakowie [FOTO]

0

Rolnicy z gminy Marcinowice i ich goście świętowali zakończenie zbiorów podczas dożynek w Mysłakowie. Był korowód z wieńcami, tradycyjny obrzęd dzielenia chlebem oraz moc atrakcji!

Święto plonów rozpoczęła msza święta w kościele pw. Świętej Katarzyny w Mysłakowie. Spod kościoła wyruszył korowód dożynkowy, który przemaszerował na boisko sportowe. Tam rolników i wszystkich gości przywitał m.in. wójt Władysław Gołębiowski, na ręce którego starostowie dożynek – Małgorzata Michułka z Tąpadły oraz Michał Giza z Marcinowic – przekazali symboliczny bochen chleba. Chwilę później rozpoczął się dożynkowy koncert zespołu „Akacjowe Śpiewule”.

O podniebienia uczestników podczas święta plonów zadbały sołectwa i stowarzyszenia z gminy Marcinowice. Ze swoimi przysmakami zaprezentowały się miejscowości: Mysłaków, Szczepanów, Klecin, Biała, Marcinowice, a także Klub Seniora z Kątek, Stowarzyszenie Krzewienia Trzeźwości „Jasny Horyzont”, zespół Akacjowe Śpiewule i UKS Marcinowice. Wśród potraw pojawiły się dania myśliwskie, pierogi, gulasz z dzika, kaszanka, gołąbki, bigos, grochówka, golonka, gofry, lemoniada, pyszne swojskie ciasto i wiele innych rarytasów.

Organizatorzy zadbali również o atrakcje towarzyszące. Oprócz części artystycznej dla odwiedzających przygotowano strefę zabaw dla dzieci, strefę zdrowia z możliwością zbadania słuchu, poziomu cukru, cholesterolu, pomiarem ciśnienia tętniczego, czy też wykonania badań w kierunku wczesnego wykrywania osteoporozy. Z kolei na rolników czekała strefa agro, gdzie swoje produkty zaprezentowały firmy z branży rolnej.

Na tym nie koniec atrakcji. Od godziny 19.00 muzyczną rozrywkę zapewni zespół „Zajefajni”. Ciąg dalszy zabawy przy muzyce nastąpi z zespołem „Mi’aDor”, który rozgrzewał będzie dożynkową publiczność do północy.

Michał Nadolski
[email protected]

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułDrogowe utrudnienia w centrum od poniedziałku i środy
Następny artykułNiezwykli podróżnicy w Świdnicy [FOTO]