Strona główna 0_Slider Drogowe utrudnienia w centrum od poniedziałku i środy

Drogowe utrudnienia w centrum od poniedziałku i środy

2

Koniec wakacji wcale nie oznacza końca robót drogowych na świdnickich ulicach. Zmotoryzowani muszą się przygotować na nowe utrudnienia. Od poniedziałku zamknięta dla ruchu zostanie część ulicy Franciszkańskiej, natomiast od środy ruszy kolejny etap remontu ulicy Wałbrzyskiej.

Od poniedziałku roboty przy układaniu miejskiej sieci ciepłowniczej wkroczą na ulicę Franciszkańską

Od poniedziałku, 3 września, zostaje zamknięty dla ruchu odcinek ulicy Franciszkańskiej od Siostrzanej do Grodzkiej. Jest to spowodowane zmianą technologii prowadzenia prac przy kładzeniu miejskiej sieci ciepłowniczej i wykonywaniu przyłączeń do kamienic przy ul. Grodzkiej i Franciszkańskiej. MZEC oraz podwykonawca dołożą wszelkich starań by utrudnienia w komunikacji potrwały jak najkrócej, prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość – mówi Witold Tomkiewicz, rzecznik spółek miejskich.

MZEC ani Urząd Miejski w Świdnicy nie przedstawiły dotychczas harmonogramu prac, informacji o zmienionej organizacji ruchu lub planowanych objazdach. W niedzielę w okolicach ulicy Franciszkańskiej brak było także znaków informujących o zapowiadanych na poniedziałek utrudnieniach.

Mapa objazdów w okolicach remontowanej ulicy Wałbrzyskiej (etap II)

Z kolei w środę, 5 września w godzinach porannych nastąpi zmiana organizacji ruchu drogowego w związku z przebudową ulicy Wałbrzyskiej. Rozpocznie się drugi etap prac i zamknięty zostanie odcinek drogi od ulicy Lelewela do ulicy Traugutta.

Główne trasy objazdowe pozostają niezmienione w stosunku do tych funkcjonujących w etapie pierwszym, czyli trasy objazdowe dla:

  1. pojazdów jadących od centrum miasta w stronę ul. Wałbrzyskiej (lub do Wałbrzycha drogą nr 379) główny objazd poprowadzono al. Niepodległości, ulicami: Sprzymierzeńców, Polną Drogą, do ronda Ireny Sendlerowej lub alternatywnie przez ulice: Żeromskiego, Komunardów, Sikorskiego do drogi krajowej nr 35. Ruch lokalny będzie mógł również korzystać z objazdów uzupełniających ulicami od Sprzymierzeńców przez ulicę Traugutta oraz od ul. Komunardów poprzez ulice: Spacerową, Małą i Kolejową,
  2. pojazdów wjeżdżających do miasta główna trasa objazdu poprowadzona została od ronda Ireny Sendlerowej ulicami: Polan Droga, Sprzymierzeńców do al. Niepodległości. Dla ruchu lokalnego dodatkowo wyznaczono trasę objazdu od ul. Pionierów Ziemi Świdnickiej i dalej ul. Sprzymierzeńców.

Zmianie ulegnie oznakowanie w obrębie skrzyżowania al. Niepodległości z pl. Grunwaldzkim, gdzie zostanie przywrócony ruch na odcinku obecnie zamkniętym.

W obszarze prac etapu pierwszego prowadzone będą jeszcze roboty brukarskie na chodnikach, a na koniec obu etapów wykonana zostanie warstwa ścieralna nawierzchni jezdni na całości zadania. Wtedy wykonane zostanie również docelowe oznakowanie.

Realizowany obecnie remont ulicy Wałbrzyskiej obejmuje wykonanie nowej kanalizacji deszczowej, konstrukcja jezdni, przebudowę chodników oraz oświetlenia drogowego. Gestorzy sieci wykonają remont sieci wodociągowej oraz odcinek sieci gazowej. Wykonawcą inwestycji jest Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. Jej koszt to ponad 1 mln 720 tys. złotych. Zadanie współfinansowane jest w 50 % ze środków Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei oraz miasta. Prace potrwają do końca listopada tego roku.

Michał Nadolski
[email protected]