Strona główna Wydarzenia Świdnica Oswajanie matematyki w SP 2

Oswajanie matematyki w SP 2 [FOTO]

0

O tym, że matematyka towarzyszy nam w życiu codziennym nie trzeba nikogo przekonywać. Nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Świdnicy postanowili  „oswoić” ten, uważany za trudny, przedmiot, poprzez realizację projektów łączących w sobie wiedzę matematyczną z wieloma innymi dziedzinami nauki oraz z rozwijaniem naturalnej ciekawości uczniów.

Od początku roku uczniowie szkoły uczęszczają na dodatkowe zajęcia z matematyki, podczas których poszerzają umiejętności oraz przygotowują bazę zagadek i rebusów  matematycznych.

W tym czasie ich młodsi koledzy z klas pierwszych uczestniczyli  w wycieczce integracyjnej do Parku Nauki i Techniki w Wałbrzychu, gdzie wzięli udział w lekcji  „Między matematyką a zagadką” . Bawiąc się, uczyli się logicznego myślenia,  rozwiązywania łamigłówek i poszukiwali rozwiązań.

12 października w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości drużyny z klas czwartych i piątej na rowerach oraz z klas siódmej, ósmej i gimnazjalnych, pieszo,  wyruszą na „Poszukiwanie narodowego skarbu”, rozwiązując różne matematyczno – historyczne łamigłówki. Matematyka może być przygodą, o czym przekonują się uczniowie SP2 wspierani przez nauczycieli i rodziców. Projekt dofinansowała Fundacja mBanku.

/SP 2/

Poprzedni artykułŚwidnica stanie się planem zdjęciowym kolejnego filmu
Następny artykułEkspresowa „trzydziestka piątka”: wyborcza obietnica, czy realny plan?