Strona główna Sport Inne Małe zamieszanie wokół Mistrzostw Polski w biegu na orientację

Małe zamieszanie wokół Mistrzostw Polski w biegu na orientację

2

W ubiegły weekend nasze miasto było gospodarzem krajowego czempionatu w biegu na orientację. W ramach zawodów odbyło się także szereg imprez towarzyszących. Uczestnicząca w całym wydarzeniu czytelniczka portalu Swidnica24.pl, zwróciła się do nas z zapytaniem o sposób przyjmowania wpisowego na zawody.

W artykule dot. biegu na orientację zamieścili Państwo informację, że udział w wydarzeniu był bezpłatny. Moje dziecko brało udział w biegu 22.09.2018. w Parku Harcerskim i musiałam zapłacić za udział 20,00 zł oraz 3,00 zł za wypożyczenie chipa. Chciałabym uzyskać informację, czy rzeczywiście udział w tym biegu był bezpłatny i bezpodstawnie pobrano ode mnie opłatę – przytaczamy oryginalną treść maila wysłanego przez czytelniczkę naszego portalu.

O całą sprawę zapytaliśmy Radosława Wernera, kierownika Referatu Sportu Urzędu Miejskiego w Świdnicy. – Mistrzostwa Polski i Mistrzostwa Polski Masters w biegu na orientację organizowane były przez Polski Związek Orientacji Sportowej i tam zgodnie z regulaminem było pobierane wpisowe. W programie całych zawodów znalazły się również imprezy towarzyszące, czyli między innymi bieg sprinterski w Parku Harcerskim w Świdnicy. Udział w nim dla mieszkańców naszego miasta był bezpłatny. Należało wpisać się na listę uczestników pod podanym w regulaminie i informacjach zapowiadających imprezę konkretnym linkiem – tłumaczy Radosław Werner.

Informacja zawarta była w informacjach zapowiadających Mistrzostwa Świdnicy w biegu na orientację, a także wymienione wyżej imprezy towarzyszące. Zapisy do bezpłatnego udziału świdniczan w biegach towarzyszących prowadzone były pod linkiem: https://goo.gl/forms/XQXNO0gfKg2Rtzz43