Strona główna Wydarzenia Świdnica Plac zabaw przy „Jedynce” doczeka się remontu

Plac zabaw przy „Jedynce” doczeka się remontu

0

Połamane ławki i uszkodzone sprzęty znajdujące się na placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 1 doczekają się remontu. Po interwencji jednego z mieszkańców, nowa dyrektor placówki zapowiedziała usunięcie stwierdzonych tam usterek.

Na problem zwandalizowanych ławek i urządzeń dla dzieci zwrócił uwagę jeden ze świdniczan, który zwrócił się do redakcji Swidnica24.pl z prośbą o interwencję w sprawie bierności osób odpowiedzialnych za stan techniczny placu. – Zaniedbania trwają już bardzo długo, obecnie zagrożone jest bezpieczeństwo dzieci.
Na placu odbywają się m.in. zajęcia dzieci uczęszczających do świetlicy szkolnej – twierdzi pan Andrzej, dla którego taka sytuacja jest niedopuszczalna.

O zajęcie stanowiska w tej sprawie zwróciliśmy się do dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1. – Ostatni przegląd placu zabaw miał miejsce w maju bieżącego roku. Takie przeglądy odbywają się cyklicznie raz w roku, a naprawy zgodnie z zaleceniami – zapewnia Renata Begierska, pełniąca funkcję dyrektora placówki od 1 września. Jak tłumaczy, dopiero na początku miesiąca miała możliwość zapoznać się z dokumentacją dotyczącą stanu placu. Deklaruje jednak, że po wygospodarowaniu stosownych środków teren zabaw dla podopiecznych „Jedynki” przejdzie niezwłoczny remont. – Z pewnością wszystkie usterki będą usuwane na bieżąco – dodaje Begierska.

Michał Nadolski
[email protected]

zdjęcia nadesłane przez czytelnika portalu Swidnica24.pl

Poprzedni artykułKompromitująca porażka piłkarzy Zjednoczonych Żarów
Następny artykułMałe zamieszanie wokół Mistrzostw Polski w biegu na orientację