Strona główna 0_Slider Krokodyl grasuje w Świebodzicach? Sprawą zajęła się policja

Krokodyl grasuje w Świebodzicach? Sprawą zajęła się policja

1

Nietypowa interwencja w Świebodzicach. Zaniepokojeni mieszkańcy zawiadomili policję o małym krokodylu, który miał być widziany w okolicach ulicy Wysokiej. Szybko ustalono, że popłoch wywołała jedynie zabawka przypominająca jaszczurkę. Zdjęcie „gada” obiegły jednak internet, wywołując sensację.

zdjęcie udostępnione przez profil Miasto Świebodzice na Facebooku

Historia zaczęła się od zdjęć wykonanych przez jedną z mieszkanek Świebodzic, która podczas drogi do pracy napotkała małego krokodyla. Wykonane zdjęcia udostępniła na portalu społecznościowym. Wywołały one sensację i zaniepokojenie wśród kilku znajomych kobiety, którzy powiadomili służby.

Na miejsce faktycznie skierowano patrol policji, który szybko ustalił, że nie ma powodów do obaw. – Nie potwierdzono zgłoszenia o obecności krokodyla. Zamiast niego odnaleziono pozostawioną zabawkę, która przypominała jaszczurkę – wyjaśnia Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Kilka lat temu policja zajmowała się podobną sprawą w Rusku. W sierpniu 2015 roku podczas kąpieli w tamtejszym stawie młoda dziewczyna miała zostać ugryziona w nogę przez aligatora. Ostrzeżenie w sprawie obecności niebezpiecznego zwierzęcia wydał wówczas Urząd Miejski w Strzegomiu. Pomimo szeroko zakrojonej akcji policji i członków Polskiego Związku Wędkarskiego nie natrafiono na gada.

zdjęcie udostępnione przez profil Miasto Świebodzice na Facebooku

Michał Nadolski
[email protected]