Strona główna Wydarzenia Żarów Kolejny budynek w Żarowie wyremontowany

Kolejny budynek w Żarowie wyremontowany

0

Zakończył się remont dachu budynku przy ulicy Armii Krajowej 28-30 w Żarowie. Jest to już drugi budynek, który został wyremontowany w ramach dużego projektu rewitalizacyjnego realizowanego przez miasto.

W poniedziałek, 10 września dokonano technicznego odbioru wyremontowanego budynku. – Był to drugi z 27 budynków wspólnot mieszkaniowych, wyremontowany w ramach dużego unijnego projektu, który realizuje nasza gmina. Budynek, podobnie, jak poprzedni przy ul. Zamkowej 5 zyskał nowy dach. Jest już po odbiorze technicznym. Rozpoczął się remont kolejnego naszego budynku przy ul. Mickiewicza 21 w Żarowie. Tutaj zakres prac dotyczy remontu elewacji, ocieplenia elewacji, izolacji pionowej ścian podziemia, opaski wokół budynku oraz stolarki okiennej – mówi Grzegorz Osiecki zastępca burmistrza.

Kwota przyznana na prace remontowe na zadanie pn. “Odnowa wielorodzinnych budynków mieszkalnych w ramach rewitalizacji miasta Żarów na lata 2014-2020” to 3.042.796,86 złotych. Remonty budynków są finansowane z budżetu gminy Żarów, środków własnych wspólnot mieszkaniowych oraz pozyskanego dofinansowania.

/UM Żarów, opr. mn/